Magdaléna, o. p. s. testuje na infekční nemoci i veřejnost

Magdaléna, o. p. s. testuje na infekční nemoci i veřejnost

Magdaléna, o. p. s. zajišťuje testování veřejnosti na infekční choroby Foto: archiv Magdaléna o. p. s.

Obecně prospěšná společnost Magdaléna poskytuje služby v oblasti prevence a léčby závislostí již 25 let. V Příbrami provozuje Centrum adiktologických služeb, pod které spadají adiktologická ambulance, kontaktní centrum a terénní program. Nejčastějšími klienty jsou lidé se závislostí, ale zaměřuje se také na ochranu veřejnosti. Mimo jiné nabízí zdarma anonymní, rychlé a bezpečné testování na infekční nemoci široké veřejnosti.

Testy se provádí z kapky krve, konkrétně se testuje na hepatitidu typu B a C, HIV a syfilis. Cílem je přispět ke zlepšení zdraví občanů, včas zachytit případné nemoci, které jsou až na infekci HIV při včasném zahájení léčby vyléčitelné. Na testování je vhodné se předem telefonicky nebo e-mailem objednat.

Testování doporučujeme pro všechny, kteří mohli mít rizikový kontakt s nakaženým člověkem. Ohrožení jsou lidé, kteří pracují například u policie, jako hasiči, ve zdravotnictví, v sociálních nebo i třeba v technických službách.
V případě, že vyjde reaktivní test na některou ze zmíněných nemocí, naši pracovníci poskytnou odborné poradenství, ve kterém vysvětlí možnosti léčby a způsoby jejího zajištění. K zahájení léčby pak dochází co nejdříve po propojení klienta s vhodným léčebným zařízením.

Testování veřejnosti nabízíme pravidelně v rámci listopadového Evropského testovacího týdne ve spádových lokalitách (Dobříš, Mníšek pod Brdy, Sedlčany, Rožmitál pod Třemšínem, Březnice), na testování se lze ale domluvit i během roku v Centru adiktologických služeb v Příbrami.

V případě zájmu se můžete obrátit na e-mail cas.pb@magdalena-ops.cz a telefonní číslo 318 622 010.
Služby jsou realizovány i díky finanční podpoře MAS Sociální fondu Brdy – Vltava


Za Magdalénu, o. p. s. Šárka Slavíková Klímová, PR manažerka

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se