Mníšecký Blešák bude v září už posedmé

Mníšecký Blešák bude v září už posedmé

Mníšecký Blešák se tradičně koná na travnaté ploše v předzámčí

Můžete objevit věc, která vám udělá radost.
Můžete nabídnout věci, které vám již neslouží.
Můžete se přijít jen tak podívat.
Můžete pozvat své známé.
Můžete zapojit své děti.
Můžete pomoci s organizací.

To všechno můžete na již sedmém bleším trhu v našem městě. Připravili jsme jej pro vás na sobotu 11. září 2021 od 8 do 12 hodin na prostranství před zámkem.

Pročistěte garáže, sklepy a kůlny
Na Bleším trhu se mohou objevit jen věci, kterých se potřebujete zbavit, tedy z vyklizených domů, bytů, sklepů, garáží, altánů z osobního vlastnictví, staré, nové i použité. Věci je možné na místě nabízet zadarmo nebo prodávat za symbolickou cenu, která musí být vždy uvedena. O cenách je možné smlouvat. Pročistěte tedy opět garáže, kůlny, sklepy a další tajemné prostory a neobávejte se nabídnout nepotřebné věci ostatním. Věci, které se neudají, je nutné zase odvézt. Pokud máte doma přebytek domácích výrobků (zavařenin, okurek, bylinek a podobně, klidně je můžete nabízet na Blešáku také. Není stanoven žádný účastnický poplatek, není potřeba se registrovat, stačí na místo zajet autem a vyložit své věci na zem či na stoleček.

Na Blešáku můžete pořídit i dětské oblečení

Tradicí Blešáku se stalo i to, že prodávající něco napečou nebo přinesou něco se svých domácích zásob na ochutnání ostatním. Věci, který nepotřebujete a válí se nevyužité někde na půdě, mohou být pokladem pro někoho jiného. Přijďte se potkat a objevit NĚCO zajímavého.

Blešáček
Hrají si Vaše děti rády na obchod a nakupování? Přijďte si s nimi vyzkoušet „skutečný“ obchod. Nechte je vytřídit hračky, knihy a jiné věci, se kterými si již nehrají, pomozte jim věci ohodnotit a přijďte je s nimi prodat. Připraveny budou stolečky a stany. Cílem Blešáčku je nejenom vyklidit přeplněné dětské pokoje, ale také to, aby si děti zkusily samy prodávat, učily se přitom počítat, znát hodnotu peněz a rozvíjely sociální dovednosti.

Na Blešáku nechybí hračky

Propojení s charitou
I tento rok bychom chtěli propojit Blešák s charitou. Vybrali jsme kočičí a psí útulek Srdeční záležitosti z Dobříše, který se stará o opuštěné kočky a pejsky. Na Blešák můžete pro kočky donést: kočičí granule, konzervy, paštičky, stelivo, podložky, odčervovadla, pipety proti blechám a pro pejsky psí piškoty a pamlsky, deky, vodítka, obojky, misky, odčervovací tablety.

Pokud budete mít doma přebytečné knihy, můžete pak zbylé odvézt do knihobudky anebo nabídnout místní knihovně.

Přijďte se potkat, popovídat, objevit něco zajímavého a podpořit dobrou věc.

 

Použitá foto: Libor Kálmán

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se