Na komunitní zahradě se konala Dýňová slavnost

Na komunitní zahradě se konala Dýňová slavnost

Děti při dlabání dýní

Několik desítek dětí i rodičů si nenechalo ujít Dýňovou slavnost, která se uskutečnila první listopadové odpoledne na komunitní zahradě u mníšecké knihovny.

Čekal na ně bohatý program v duchu halloweenských tradic. Děti se pustily do dlabání dýní, které pro ně zajistila mníšecká radnice. Kreativitě tvůrců se nekladly meze, a tak pod jejich rukama vznikaly dýňáci různých tvarů a šklebů. Soutěž O nejoriginálnější dýni vyhrál chlapec Simon a získal poukázku od Papírnictví Kreativ, které nakonec odměnilo drobnou cenu také všechny ostatní zručné dlabače.

Vítěz soutěže O nejoriginálnější dýni. Foto: Jakub Potměšil

Souběžně probíhala soutěž O nejlepší dýňovou dobrotu, ve které porotě nejvíce zachutnal dýňový pudink nazvaný Bažinka. Jeho autorka, osmiletá Andělka, byla oceněna poukazem od majitelů podniku Víno a dobroty.

Vítězný recept na pudink Bažinku: kokosové mléko, dýňové pyré z dýně hokaido, želatina, černé potravinářské barvivo a dýňové koření (muškátový oříšek, skořice, zázvor a hřebíček).

Kromě dýňových specialit, o které se postaraly šikovné maminky, bylo k dispozici i další občerstvení. Děti si mohly na ohýnku opéct připravené buřty, jablka nebo hady vyrobené z těsta. Na zahřátí se nabízela dýňová polévka nebo čaj. K poslechu hrála pohodová reprodukovaná hudba.

Vítězný pudink

„Mile mě překvapila vysoká účast, protože předpověď počasí nebyla moc optimistická. Nakonec se nám podařilo zaplnit celou zahradu a těší mě, že se všichni dobře baví a je tu příjemná atmosféra. Jsou tu děti od pár měsíců až do zhruba 12 let a vidím je pořád něco dělat, nikdo se tu nenudí, zábavu se nám podařilo připravit skutečně pro všechny návštěvníky,“ neskrývala radost z povedené akce spolupořadatelka Zdenka Janoušková.

Akce byla podpořena z grantového programu České spořitelny. Organizováno ve spolupráci s Nadací Via a v rámci místní Agendy 21.

Malí tvůrci zachceni při práci:

Účast na akci byla vysoká
Vystavení dýňáci

Použitá foto: autor (není-li uvedeno jinak)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se