Od nového roku bude v Mníšku fungovat Denní stacionář, zájemci se mohou hlásit již nyní

Od nového roku bude v Mníšku fungovat Denní stacionář, zájemci se mohou hlásit již nyní

Místnost Denního stacionáře je již vybavena nábytkem

Od pondělí 2. ledna 2023 bude Domov pro seniory Pod Skalkou nabízet službu Denního stacionáře!

Nová služba je určena seniorům nad 65 let, kteří bydlí doma, ale určitou část dne mohou strávit pod dohledem pečovatelek v příjemném prostředí a v kolektivu se svými vrstevníky.
„Na realizaci denního stacionáře pracujeme již od února letošního roku a v září jsme obdrželi registraci služby“, sděluje ředitelka Domova Tereza Středová.

Dvě výhody denního stacionáře
Denní stacionář představuje výhodu pro rodinu, která může chodit do zaměstnání, a přitom je o jejich seniora, vyžadujícího péči, dobře postaráno. Ráno cestou do práce mohou svého seniora dovézt do Domova a být celý den bez obav, protože bude v péči profesionálů. Cestou z práce ho pak zase vyzvednou.
Výhodu poskytuje zároveň seniorům/uživatelům, kterým pobyt v Denním stacionáři umožní kontakt a zbaví je sociální izolace. Mohou celý den trávit v místnosti Denního stacionáře, nebo pokud budou chtít, tak se mohou zapojit do volnočasových aktivit nabízených v Domově. K dispozici budou mít také ostatní služby jako je kadeřnice, pedikérka, canisterapie a jiné. Mohou se také účastnit kulturních akcí pořádaných v rámci Domova. V případě zájmu mohou využívat i zdejší stravování. Mohou docházet do společné jídelny (snídaně, oběd, večeře), nebo jim bude jídlo přineseno do jejich místnosti.

Podoba Denního stacionáře
Služba bude v provozu každý všední den od 7 do 18 hodin. Na samotném uživateli pak záleží, jak dlouhý čas tu bude chtít trávit. Může docházet pouze v určité dny nebo například jen na dopoledne. Kapacita služby je pět uživatelů. Bude se o ně starat jedna pracovnice přímé péče a v případě, že se uživatelé nebudou chtít začlenit do společných aktivit v rámci Domova, tak za nimi bude docházet také pracovnice volnočasových aktivit.
Denní stacionář je rozdělen do několika zón. V odpočinkové zóně bude pět polohovacích křesel, takže mohou sedět, nebo ležet. Každý uživatel bude mít k dispozici skříňku, stoleček, kam si může dát svoje osobní věci. Ve volnočasové zóně se budou moct věnovat různým aktivitám a bude zde probíhat i stravování. K dispozici je také bezbariérová koupelna. Najdou tu i knihovničku a televizi.

„Uživatelé, kteří budou docházet do Denního stacionáře, poznají chod našeho Domova a časem k nám mohou, v případě zájmu, pozvolna přejít i na trvalou pobytovou službu. Tím budou mít usnadněný adaptační proces, který bývá pro mnohé těžký,“ uvádí další z pozitiv nové služby ředitelka.

Senioři, kteří mají zájem o pobyt v denním stacionáři, se mohou hlásit již nyní. Potřebné informace včetně žádosti najdou na webových stránkách Domova. Zájemce budou následně kontaktovat sociální pracovnice, které s žadatelem proberou další potřebné informace.

Uživatelé budou mít k dispozici také polohovací křesla

Použitá foto: autor

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se