Portus nabízí sociální službu „podpora samostatného bydlení“

Portus nabízí sociální službu „podpora samostatného bydlení“

Foto: autorka

Sociální služba „podpora samostatného bydlení“ patří do kategorie terénních služeb, které pomáhají řešit situaci člověka v jeho přirozeném prostředí. Lidem se zdravotním znevýhodněním přichází asistent pomáhat v těch situacích, v kterých pomoc potřebují.

Organizace Portus Praha, z.ú. je nezisková organizace, která poskytuje sociální služby lidem s mentálním postižením. Jednou z nich je právě podpora samostatného bydlení. Službu poskytujeme v části okresu Praha-západ, v Mníšku pod Brdy obsluhujeme hned několik klientů.
S čím nejčastěji asistenti pomáhají? S rozvržením financí, s plánováním nákupů i s nákupy samotnými, s úklidem, s jednáním na úřadech či u lékařů, s cestováním, s komunikací s okolím.
Zkrátka jsme tam, kde nás každý jednotlivý člověk potřebuje, aby mohl žít v běžném bytě, mít běžné sousedy, běžně si zajištovat živobytí – žít běžný život tak, jak ho žije většinová společnost a aby se kvůli zajištění potřebné pomoci nemusel stěhovat do pobytových zařízení někdy i přes půl republiky.
Zkušenosti naší organizace ukazují, že tato služba je vhodná i pro mnoho lidí, u kterých společnost moc nepředpokládala, že by mohli žít sami. Pro nás, coby poskytovatele sociální služby, je velkým zadostiučiněním pozorovat, jak naši klienti nabývají nové zkušenosti, jak se učí zvládat nové situace, jak se s čím dál větší jistotou pohybují ve společnosti, jak nabývají sebedůvěru. Jak se jim daří samostatně žít jako každému jinému člověku ve společnosti.
V případě zájmu o službu či jen informace nás kontaktujte na bajerova@portus.cz, 604 800 757, nebo siskova@portus.cz, 773 920 994.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se