Školáky do Příbrami vozí nový rychlíkový spoj

Školáky do Příbrami vozí nový rychlíkový spoj

Nový spoj využilo hned napoprvé k přepravě asi 20 studentů

Zhruba 20 školáků odjelo 3. ledna 2023 z mníšeckého náměstí před sedmou hodinou ranní autobusem směr Příbram.

Jedná se o nový spoj autobusové linky 395, který si tak odbyl svou premiéru. Vyjíždí ze zastávky „Mníšek p. Brdy, náměstí“ v 6:44. Na dálnici D4 najíždí za Penny marketem.
Po tříměsíční pauze, kdy byla zrušena autobusová zastávka na dálnici D4, se tak mohli studenti, díky dohodě mníšecké radnice s ROPID a IDSK, opět vydat do svých škol rychlíkovým spojem, který jim ušetří desítky minut času.
Navazuje na něj spoj 320 ze Stříbrné Lhoty, u kterého byl posunut termín příjezdu na náměstí na 6:42, aby ho školáci stíhali.

„Jsem moc ráda, že se nám podařilo prosadit dobrou věc. Nejvíce ji určitě ocení studenti i jejich rodiče, kterým přímý spoj usnadní ranní dopravu do školy a ušetří spoustu času,“ zhodnotila zavedení nového spoje mníšecká místostarostka Daniela Páterová.

Tento nový spoj na lince 395 byl navíc zaveden bez finančního příspěvku dotčených obcí!

Začátkem října 2022 byla na dálnici D4 zrušena autobusová zastávka „Mníšek p. Brdy, závod hl. silnice“ a pro dvě desítky středoškoláků, dojíždějících každé všední ráno do Příbrami, nastaly časové komplikace. Namísto půlhodinového přímého spojení autobusovou linkou 393 museli od té doby jezdit pomalejší zastávkovou linkou do Dobříše, kde přesedali, takže se jim cesta do školy prodloužila na hodinu a půl.

Spoje autobusových linek 395 a 320 na sebe navazují

Použitá foto: autor


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se