Štědří lidé z Mníšku dávají uprchlíkům z Ukrajiny naději na lepší budoucnost

Štědří lidé z Mníšku dávají uprchlíkům z Ukrajiny naději na lepší budoucnost

Potravinová a materiální pomoc pro uprchlíky z Ukrajiny pokračuje i v létě – jen díky vám. Lidé v nouzi mají možnost odnést si 2x týdně základní potraviny a drogerii ze skladu potravinové pomoci, který spravují ve volném čase dobrovolníci a dobrovolnice z Mníšku. Díky štědré pomoci dárců můžeme každý týden trochu usnadnit těžkou situaci 40 rodinám! Většina příjemců pomoci si přivydělává a těší se na návrat domů a shledání se svými blízkými, jakmile to bude možné.

Komu jste pomohli?

Sestry Ksenia a Valeria utekly z obléhaného Kyjeva, bydlí teď u hodných hostitelů v Rymani. Jejich tatínek a maminka zůstali doma, pomáhají jako dobrovolníci a starají se o babičku. Ksenia a Valeria tu studují půlroční online kurz frontend programování, aby si jako vývojářky snadněji našly práci.

sestry Valeria a Xsenia

Mladá lékařka Maria přišla z města Kryvyj Rih na jižní Ukrajině, které je nedaleko frontové linie. V Rymani našla bezpečí pro sebe a dvouletého syna Romana. Její muž a rodiče zůstali na Ukrajině. Maria chodí na kurzy češtiny a dělá velké pokroky. Vypomáhala nejdříve v ambulanci na Zbraslavi a teď našla novou práci přímo v Mníšku: bude jako zdravotní sestra pečovat o klienty našeho domova pro seniory.

Maria se synem

Paní Larisa přijela s dcerou Olhou a vnukem Sašou z Buči. Jejich byt je vybombardovaný, auto zničené. Přišli o všechno, vrátit domů se zatím bohužel nemohou. Zeť paní Larisy je v nemocnici a manžel bojuje na Donbasu. V Mníšku je ubytovali hodní lidé, dojatá paní Larisa dostala od českých dárců potraviny, přikrývky a povlečení. Všem velice děkuje! Doma pracovala jako zahradní architektka – bude vděčná za nabídky práce na zahradě nebo v domácnosti.

Larisa s vnukem

Srdečně děkujeme za jakýkoli dar – nákup nebo peníze zaslané na účet mníšecké charity.
Aktuálně nejvíce chybí trvanlivé potraviny (těstoviny, pohanka, konzervy, káva, čaj, cereálie), mléčné výrobky (máslo, sýr, jogurty), pro děti Sunar 3, plenky velikosti 5 a 6.
Přehled aktuálně poptávaných potravin a jiné materiální pomoci najdete na webu www.mnisekaokoliproukrajinu.cz nebo facebooku.

Pomoc je možné nosit do Městského kulturního střediska (Na Oboře 610) nebo zaslat přes Rohlík či Košík ve čtvrtek od 16 a 18 hodin nebo v sobotu od 9 do 11 hodin.

Tereza Herdová za organizátory materiální pomoci pro ukrajinské uprchlíky

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se