Středočeský kraj žádá veřejnost o pomoc při zařizování expozice chaty Bohumila Hrabala

Středočeský kraj žádá veřejnost o pomoc při zařizování expozice chaty Bohumila Hrabala

Chata spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku na Nymbursku

Středočeský kraj a Polabské muzeum se obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc s hledáním chybějících předmětů do připravované expozice Hrabalovy chaty v osadě Kersko. Jedná se o chybějící předměty, alespoň tvarově podobné předmětům, které tvořily vybavení chaty na přelomu 80. a 90. let 20. století.

Část původního vybavení Hrabalovy chaty má Polabské muzeum k dispozici, ale řada předmětů z původního vybavení chaty a některé části nábytku se bohužel do dnešní doby nedochovaly. Proto se Středočeský kraj rozhodl požádat o pomoc širokou veřejnost.
Seznam hledaných předmětů je uveřejněn na webu https://stredoceskykraj.cz.
Důležité upozornění: do expozice muzeum preferuje věci opotřebené, s patinou vzniklou časem, ne nové či nepoužívané. Je možné darovat také poškozené, rozbité či slepované předměty.
V případě eventuální nabídky některého z uvedených předmětů je možné se ozvat na: info@polabskemuzeum.cz.

Po rekonstrukci, která v objektu momentálně probíhá, získá chata původní podobu jak vypadala, když v ní v letech 1966 až 1996 spisovatel Bohumil Hrabal žil a tvořil.
Nová expozice v chatě spisovatele Bohumila Hrabala v Kersku na Nymbursku by se měla pro veřejnost nastálo otevřít v březnu 2024, u příležitosti 110. výročí spisovatelova narození.

Zdroj: Středočeský kraj

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se