Tříkrálová sbírka 2023 vynesla v Mníšku bezmála 145 tisíc korun

Tříkrálová sbírka 2023 vynesla v Mníšku bezmála 145 tisíc korun

Tři králové píšou žehnání na jedny z dveří

První lednový víkend chodili po Mníšku, Rymani a Stříbrné Lhotě Tříkráloví koledníci, kterým mohli štědří lidé do jejich zapečetěných kasiček darovat finanční příspěvek.

Tříkrálovou sbírku organizuje každoročně Charita České republiky. Letos se do ulic našeho města vydalo 16 trojic v převleku za Tři krále, aby za zazpívanou koledu získalo příspěvek na dobrou věc. Další kasičky byly umístěny v kostele sv. Václava, v lékárně U Matky Boží a v budově městského úřadu.

Při otevření všech zapečetěných kasiček dne 17. 1. (přenosných od koledníků i stacionárních) na městském úřadě bylo napočítána úžasná částka ve výši 144 183 Kč!
„Vybrané peníze budou ze 65% použity pro potřebné lidi, kteří žijí na území mníšecké farnosti a zbylých 35 % půjde na projekty Arcidiecézní charity Praha,“ uvedla k využití darů ředitelka mníšecké Charity Monika Umlášková.

Letošní Tříkrálová sbírka u konce ještě není, protože můžete přispívat až do konce ledna, tentokrát již bezhotovostně na Tříkrálový sbírkový účet: 66008822/0800. Pokud při platbě uvedete „mníšecký“ variabilní symbol 77701922, bude 65 % z této částky přeposláno na účet místní charity.

Děkujeme všem za jejich štědrost. Bůh žehnej vaše domovy.

Shromáždění koledníci před ochodem do mníšeckých ulic

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se