Tříkrálová sbírka 2024 vynesla v Mníšku rekordní částku

Tříkrálová sbírka 2024 vynesla v Mníšku rekordní částku

Koledníci na svou pouť městem vycházeli z Farní zahrady

První lednový víkend chodili po Mníšku, Rymani a Stříbrné Lhotě Tříkráloví koledníci, kterým mohli štědří lidé do jejich zapečetěných kasiček darovat finanční příspěvek.

Tříkrálovou sbírku organizuje každoročně Charita České republiky. Letos se do ulic našeho města vydalo 15 trojic (někdy i čtveřic) v převleku za Tři krále, aby za zazpívanou koledu získalo příspěvek na dobrou věc. O několik dní později ještě s koledou pokračovalo 13 menších dětí ze Sedmikvítku. Další kasičky byly umístěny v kostele sv. Václava a v lékárně U Matky Boží.

Koledovaly také děti ze Sedmikvítku

Při otevření všech zapečetěných kasiček dne 16. 1. (přenosných od koledníků i stacionárních) na městském úřadě bylo napočítána úžasná částka ve výši 145 652 Kč!
„Vybrané peníze budou ze 65 % použity pro potřebné lidi, žijící na území mníšecké farnosti, kteří se ocitli v tíživé životní situaci,“ uvedla ředitelka mníšecké Charity Monika Umlášková a dodala: „Zmínila bych především podporu dětí samoživitelek, kterým přispíváme na úhradu kroužků a dopravu na tábory. Z darů dotujeme například také obědy a družinu v čisovické škole. Seniorům zase pomáháme s úhradou léků.“
Zbývajících 35 % z vybrané částky půjde na dobročinné projekty Arcidiecézní charity Praha.

Vybranou sumu může ještě navýšit částka z darů, které štědří dárci posílali během ledna online na Tříkrálový sbírkový účet: 66008822/0800. Pokud při platbě uvedli „mníšecký“ variabilní symbol 77701922, bude 65 % z této částky přeposláno na účet místní charity.

Celorepublikově zatím letošní Tříkrálová sbírka vynesla 172 575 411 Kč.

Děkujeme všem za jejich štědrost. Bůh žehnej vaše domovy.

Koledníci na Farní zahradě

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se