Už půl roku pomáhá Mníšek válečným uprchlíkům. Děkujeme, jsme na vás hrdí!

Už půl roku pomáhá Mníšek válečným uprchlíkům. Děkujeme, jsme na vás hrdí!

Díky Vaší finanční podpoře v létě a v září stále poskytujeme 2x týdně základní potraviny a drogerii těm nejpotřebnějším maminkám s dětmi z Ukrajiny. Pro základní pomoc si do skladu chodí hlavně ty, které kvůli péči o malé nebo postižené děti nenajdou stálé zaměstnání – týdně je to kolem 50 rodin. Kvůli válce je pro lidi z východní a jižní Ukrajiny stále nemožné vrátit se domů, proto tu jejich děti začaly chodit do školy. Se začátkem školního roku je jejich finanční situace zas o něco náročnější. Pomozte jim prosíme svým darem.

Komu Váš dar pomáhá? Udělali jste už radost desítkám lidí: několik jich pracuje v mníšeckém domově pro seniory, další v restauracích, pomáhají v domácnostech s úklidem a úpravou zahrad, jsou manikérky, masérky, kadeřnice, pracují ve skladech a v logistice… Starají se o děti, posílají peníze domů rodičům, učí se česky, potkávají se s námi na akcích v Mníšku a stali se našimi přáteli. Na fotce je jen několik z nich.

Srdečně děkujeme za jakýkoli dar – nákup nebo peníze zaslané na účet mníšecké charity. Pomoc je možné nosit do MKS (Na Oboře 610, Mníšek) nebo zaslat přes Rohlík nebo Košík ve čtvrtek 16-18 hod. nebo v sobotu 9-11 hod. (více informací je na přiloženém letáku). Uvítáme jakékoli trvanlivé potraviny – těstoviny, pohanku, olej, konzervy; mléčné výrobky nebo prostředky na praní, použité školní aktovky…

Za mníšecké dobrovolníky a Farní charitu Mníšek pod Brdy vám děkují Jitka Barlová, Tereza Herdová, Jiřina Elčknerová, Pavlína Kadeřávková, Andrea Kučerová, Alena Kulíková, Zuzana Škodová, Daniela Páterová, Alžběta Petrů, Monika Umlášková, Kateřina Vojkůvková a Zdeněk Vyskočil.

Děkujeme všem štědrým dárcům: Farní charita Mníšek pod Brdy, OÁZA Mníšek pod Brdy, prodejna Albert, Magdaléna Ahmedová, Petr Andrlík, Ondřej Balíček, Tomáš Balušek, Jitka a Jakub Barlovi a Společnost pro ranou péči, Zuzana Bartáková, Jana Bezpalcová, Jana a David Bílkovi, Josef Blažejovský, Klára Cihlová, Hana Císařová, Jiřina Čermáková, Magdaléna Davis, Michaela a Tomáš Doležalovi, Dana a Tomáš Drašarovi, Lucie Drbohlavová, Milan Dyntar, Iveta Dzurendová, Olga Džupová, Jiřina Elčknerová, Daniela Feltová, Michal Fousek, Gabriela Frintová, Tereza Herdová, Jana Hladovcová, Karina Hofmeisterová, Helena Hošková, Kateřina Hršelová, Nataša Hubálková, Karolina Hůzlová, Jitka Janáčová, Monika Janočková, Libor Jelínek, Lenka Jestřabíková, Pavlína Kadeřávková, Libor Kálmán, Jana Korpásová, Vladimír Kolář – Ortodoncie Praha, Veronika Kopecká, Katarína Krakovská, Jana Krejčí, Veronika Krejčová, Lucie Kršková, Josef Krupička, Klára Kubenová, Alena Kulíková, Milan Lacina, Julie Libovická, Martina Lišková, Jiří Lipovský, Ivana Lhotková, Irena Luxová, Karolína Macáková, Blanka Majerová, Kateřina a Jan Mandičákovi – Constructing s.r.o., Veronika Martínková, Maya Mašková, Jan Matys, Andrea Midkiff, Miloslav Modlík, Martina Muroňová, Markéta Myšáková, Karolína Nádvorníková, Jakub Noll, Daniela Páterová, Jarmila Pecklová, Jaroslav Pechar, Tereza Pekárková, Petr Peták, Martina Petr, Alžběta Petrů, Jitka Píchová, Vlaďka Pirichová, Vítězslav Plavec, Jana a Josef Porschovi, Ivana Pospíšilová, Jiřina Ptáčková, Romana Radová, Jiří Rišian, Jiřina Romová, Petra Rybářová, Radka Secová, Jana Seidlová, Patricie Severová, Pavel Schich, Olga Schlöglová, Marie Skalická, Lukáš Sokolák, Šárka Steklá, Kamila Svobodová a Jan Tůma, Daniela Šálková, Jiří Ševčík, Kristýna Šimůnková, Zuzana Škodová, Roman Šlahůnek, Jiřina Šmarcová, Julija Špitonceva, Johana Švarcová, Lucie Tomečková, Monika Umlášková, Tomáš Urbanec, Lenka Uriková, Veranika Vardamackaya, Kristýna Vejmolová, Jan Velemínský, Ondřej Veselý, Simona Vinická, Jan Vítek, Kateřina Vojkůvková, Zdeněk Vyskočil, Ondřej Vysoký, Soňa Wojnarová, Marcela Zemanová, zaměstnanci městského úřadu Mníšek pod Brdy, návštěvníci Dětského dne v ZŠ Mníšek pod Brdy… a další dárci.

Tereza Herdová za organizátory pomoci

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se