V iPhonku poskytují nejen příslušenství k mobilním zařízením, ale i prozákaznický přístup

V iPhonku poskytují nejen příslušenství k mobilním zařízením, ale i prozákaznický přístup

Alexandra Petrová úsměvy nešetří

Již druhým rokem působí na mníšeckém námětí obchod se sympatickým názvem IPHONEK. Najdete ho v jeho horní části, v domě, kam byli lidé 15 let zvyklí chodit pro drogerii, elektro, barvy a laky. Strategické místo v centru města a v dosahu parkoviště přispělo k tomu, že se etabloval mezi vyhledávané mníšecké provozovny.

Jeho majitelkou je Alexandra Petrová, která bydlí s rodinnou v nedaleké Řitce. „Od roku 2019 provozuji e-shop iPhonek, který jsem si pořídila v době mé rodičovské dovolené,“ říká usměvavá majitelka a dodává: „A když mi dovolená končila, tak jsem přemýšlela o tom, co budu dělat dál a napadlo mě, že bych si se stejným sortimentem otevřela kamenný obchod.“

Provozovna funguje jako kamenný obchod pro příchozí zákazníky a zároveň pro administraci e-shopu, odtud se odesílají po celé České republice objednávky učiněné elektronicky.
S konkurencí paní Petrová problém nemá: „Nejprve jsem si udělala průzkum, zda nebudeme mít v okolí konkurenci, ale zjistila jsem, že s tímto typem sortimentu budeme široko daleko jediní. Pokud by chtěl člověk do obchodu s podobným zbožím, tak nejbližší je v Praze. Proto jsem uvěřila tomu, že si k nám zákazníci najdou cestu: jsme blízko jejich bydliště a netvoří se u nás fronty, jako tomu bývá v Praze.“

Obchod iPhonek nabízí opravdu pestrou škálu zboží. Seženete tu příslušenství k Apple zařízením i k přístrojům od jiných výrobců. Z těch nejžádanějších to jsou kryty na pouzdra, ochrany displeje, ochrany fotoaparátu, nabíječky (bezdrátové, do zásuvky i do auta), kabely a redukce, držáky (do auta či na kolo) a stojánky, powerbanky, sluchátka a reproduktory.  Z dalšího zboží to jsou například pouzdra na notebooky, kryty na webkameru, smart peněženky, trackery, flashdisky, paměťové SD karty nebo dotykové rukavice.

Prodejna funguje také jako výdejní místo pro dopravce zásilek DPD a Zásilkovna. „Za tu dobu se mi podařilo se zákazníky vytvořit osobní vztah. U nás neprobíhá pouze nakupování, ale častokrát si za mnou chodí lidé, především mladé maminky s kočárky, třeba jen popovídat o svých dětech. Sama mám dvě malé holky, takže máme společné a užitečné téma,“ uvádí Alexandra Petrová
Prodejna nabízí pouze nové zboží. Servis použitých zařízení neposkytuje. „Pracuji tu nejenom jako prodavačka, ale často poskytuji i odborné rady. Lidé občas potřebují poradit, někdo se v mobilních zařízeních prostě neorientuje, a tak jsem ráda, že můžu jejich problém vyřešit. Za ty čtyři roky, které se e-shopu věnuji, jsem získala i spoustu znalostí a zkušeností v oboru,“ vysvětluje sympatická majitelka a zároveň jediná prodavačka.

Prodejna se nachází na náměstí F. X. Svobody 37. Otevřeno mají ve všední dny od 8 do 12 hodin, po polední hodinové pauze zase od 13 od 18 hodin, Pouze v úterý a pátek zavírají o dvě hodiny dříve. Víkendy mají sice zavřeno, ale z jejich zboží si můžete vybírat na e-shopu www.iphonek.cz. V případě potřeby lze volat i na tel.: 777 533 285.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se