V Kytíně bude přátelské setkání k tématu sucha, povodní a péče o krajinu

V Kytíně bude přátelské setkání k tématu sucha, povodní a péče o krajinu

Ilustrační foto

V pátek 17. května se v restauraci Na Vršíčku (Kytín 124) koná od 18:00 setkání k plánované krajinářské studii.

Mníšek pod Brdy se zapojuje do dvouleté krajinářské studie ve spolupráci s Kytínem, Čisovicemi, Líšnicí a Českou zemědělskou univerzitou v Praze.
Studie má za úkol zpracovat návrhy na praktické aplikace a způsoby zadržení srážkových vod v území Bojovského potoka. Přinese naprosto konkrétní návrhy jak, kde a jakým způsobem provádět úpravy v krajině, aby se zvýšila její schopnost držet srážkovou vodu. Navržená opatření se budou v příštích letech postupně realizovat.
V letošním roce bude vytvořen komplexní dynamický model celého povodí potoka, který umožní modelovat různé srážkové situace. Bude mít schopnost podle vydatnosti deště stanovit průtoky vody v potoku od Kytína přes Mníšek, Čisovice až po Bojov. Bude umět určit aktuální nasycenost půdy i stav hladiny rybníků.
Na základě výstupů modelu budou v příštím roce navrženy nejefektivnější akce, jednotlivé úpravy v krajině, které by nám přinesly maximální efekt za co nejmenší náklady. Počítá se, že do okruhu řešených míst bude patřit území celé Stříbrné Lhoty, Kvíkalka, oblast Štítku, Sluneční ulice a další místa, kde z lesa vytéká velké množství vody. 

Všechny zájemce srdečně zve město Mníšek pod Brdy a obec Kytín.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se