V souvislosti s prošetřováním případu úmyslně zapáleného vozu v Mníšku pod Brdy pátrají kriminalisté po muži, který tankoval benzín do plastové lahve

V souvislosti s prošetřováním případu úmyslně zapáleného vozu v Mníšku pod Brdy pátrají kriminalisté po muži, který tankoval benzín do plastové lahve

Foto: Policie.cz

Kriminalisté z Prahy venkov-západ se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění muže, kterého zachytila kamera na benzínové čerpací stanici v Mníšku pod Brdy, a právě ten by nám mohl přispět k objasnění případu zapáleného vozidla.

Podle dosavadního šetření dosud neznámý pachatel 22. října, po jedné hodině ranní, na volně přístupné parkovací ploše v ulici V Edenu v Mníšku pod Brdy zapálil za pomoci benzínu vozidlo VW Transporter, u něhož zahořela korba a částečně i vnitřní prostor vozu.

Tímto jednáním byla způsobena škoda dosahující výše téměř 250 tisíc korun.

Ve věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, za což pachateli v případě dopadení, prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětím svobody až na jeden rok.

V souvislosti s tímto případem prosíme všechny občany, kteří byli svědky události nebo poznávají muže na videozáznamu, jehož totožnost by nám mohla přispět k objasnění případu, aby nám veškeré poznatky sdělili na bezplatnou tísňovou linku 158.

por. Bc. Michaela Richterová, tisková mluvčí Policie ČR Středočeského kraje

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se