Vánoční dárky v krabici od bot pro děti, jejichž rodiny jsou na hranici chudoby

Vánoční dárky v krabici od bot pro děti, jejichž rodiny jsou na hranici chudoby

Děti z Loun s loňskými dárky z Mníšku

Milí mníšečtí sousedé, moc Vám všem děkuji za neutuchající každoroční nasazení v přípravě dárků pro děti, které neměly tolik štěstí. Narodily se často do ne moc funkční rodiny, která zápasí s exekucemi, chudobou, závislostmi a jinými opravdu těžkými problémy a na dárky pro děti už nějak nezbývá. Děkuji Vám všem, kteří si najdete čas, seženete krabici rozměrově, jako je krabice od bot, dáte do ní dárečky a hračky všeho druhu, zabalíte a donesete na sběrné místo, kterým je i letos Základní škola Komenského 420. Dárky nemusí být nové, ale musí být hezké a funkční. Do krabice můžete dát hračku, knížku, drogerii, psací potřeby, sladkost, vlastně cokoliv. Můžete do ní vložit i pozdrav či přání. Dárek poté vánočně zabalte tak, aby vydržela několik překládání z auta do auta a nahoru napište například Kluk 10 let, aby dárek mohli dát sociální pracovníci konkrétnímu dítěti.
Dárky z Mníšku putují skrze organizaci Romano Jasnica k asi 800 potřebným dětem do Ústí nad Labem, Postoloprt, Trmic, Loun, Teplic a Krupky.
Nejvíc potřebujeme dárky pro děti 11 až 17 let, každoročně chybí hlavně dárky pro kluky. Od loňska můžete připravit nově i dárek pro maminku nebo pro rodinu.
Doufám, že i letos se u nás najde spousta nadšených dárců, díky nimž se rozzáří spousta dětských očí.

Moc Vám všem děkuji a přeji inspirativní do hloubky prožitý adventní čas.

Na stránkách www.krabiceodbot.cz si prosím nezapomeňte dárek, který chcete darovat, rezervovat. Velmi nám to usnadní práci. Akce probíhá v termínu od 20. 11. do 5. 12. 2023.

Katka Vojkůvková, kurátorka u evangelíků na Dobříši a koordinátorka Krabice od bot Diakonie Českobratrské církve evangelické

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se