„Všichni si chtěli podrbat“, aneb canisterapie s dobrovolníky Amelie Na Pleši

„Všichni si chtěli podrbat“, aneb canisterapie s dobrovolníky Amelie Na Pleši

Canisterapeutický pes na návštěvě v Nemocnici na Pleši

I takové dvojsmyslné věty lze najít v záznamech z návštěv dobrovolníků Amelie, kteří navštěvují onkologicky nemocné pacienty v Nemocnici Na Pleši. V loňském roce se totiž dobrovolnický tým rozrostl o několik čtyřnohých pomocníků, kteří chodí dělat radost jak pacientům, tak personálu.

„Do nemocnice za pacienty chodíme s psími holkami Saminkou a Geminkou od léta 2022, společnost nám dělá skvělá kolegyně-dobrovolnice Káťa. Naše práce dobrovolníka je občas náročná, občas smutná, ale taky veselá a naplňující. Když vidím úsměvy pacientů, vždy mě to ujistí, že tato práce stojí za to! A i kdyby byl jen jeden potěšený pacient, má to význam,“ říká dobrovolnice Martina a Káťa doplňuje: „Někdy chodíme i za sestřičkami, protože i ony si potřebují oddychnout od těžkostí dnů. A my jsme rády, že takto můžeme pomoci. Každé pomazlení vykouzlí úsměv na tváři všem v místnosti“.
Obě dobrovolnice pravidelně společně dojíždějí do Nemocnice Na Pleši s dvěma fenkami, aby zde strávily hodinu až dvě, během kterých obejdou pokoje – někde stráví jen pár minut, jinde se „drbání“ rozvine v delší povídání o životě a všem možném.

Tulipánový měsíc
V těchto dnech celá Amelie žije přípravami na projekt Tulipánový měsíc, do kterého se tradičně zapojily obě mníšecké základní školy i ZŠ v Nové Vsi pod Pleší. Děti pro pacienty tvoří obrázky a výzdobu, aby s jarem přišla do nemocnice i změna a naděje. Díky projektu se každoročně v březnu podaří vyzdobit a osvěžit desítky onkologických oddělení v nemocnicích po celé ČR.
Dobrovolnický program Amelie průběžně přijímá nové zájemce, již nyní se lze hlásit na dubnové školení pro dobrovolníky.

Děti ze ZŠ Komenského 886 se svými výrobky

Dina Rišianová, koordinátorka dobrovolníků – Středočeský kraj

Použitá foto: archiv Amelie, z. s.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se