Bejvávalo…..aneb Mníšek včera a dnes

Bejvávalo…..aneb Mníšek včera a dnes

Od prosince můžete na mnoha místech v Mníšku vidět velkoformátové fotografie s jejich historickou podobou. Jde o streetartový projekt “Bejvávalo”, který jeho autor David Bílek spustil na prosincovém Knoflíkovém trhu. Díky spolupráci s občany, kteří mu poslali staré fotografie svých domů, se počet míst, kde si můžete prohlédnout, jak ´bejvávalo´, rozrostl.

„Myšlenka spočívá v tom, že přefotíme historické fotografie a pohledy na banner, který vyvěsíme u místa, odkud byla fotografie pořízena. Projekt není časově omezený, budeme tedy přidávat bannery v průběhu roku tak, jak získáme nové fotografie a lidi ochotné pomoci finančně. Záběry nemusí nutně být výrazně staré, spíše jde o ukázání změn v našem městě,“ uvedl autor projektu, David Bílek.

V současnosti jsou fota zde: U Benáků, Česká pojišťovna na náměstí, U Mnicha, panel naučné stezky v horní části náměstí F. X. Svobody, zahrádka vinárny v dolní části náměstí, Zelený krámek na Pražské, Čisovická 232, Zámecká brána, Penzion pro seniory na starém sídlišti (Skalecké nám.), Stříbrná Lhotka – hospoda, Vchod na školní hřiště 2x, vrata lesní správy, Pizzeria Al Capone a restaurace Marjána.

V případě, že byste se rádi na projektu podíleli, ať už finančně či máte zajímavou starou fotografii místa v Mníšku pod Brdy, ozvěte se na mail:
david.bilek@gymkc.cz, či na telefon 777 002 472

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se