Brontosauři zkulturnili sad za Zadním rybníkem

Brontosauři zkulturnili sad za Zadním rybníkem

Po prořezu byly náletové dřeviny (předevší trnky) spáleny

V sobotu 16. října se v Mníšku uskutečnila velká úklidová akce. Přijeli sem členové Hnutí Brontosaurus a jejich příznivci, aby plochu zanedbaného sadu za Zadním rybníkem zbavili náletových dřevin.

Do Mníšku dorazilo 13 dobrovolníků už v pátek odpoledne si vedle rybníku rozbili stanový tábor.

Dobrovolníci tábořili na louce u rybníka. Město jim sem přivezlo TOIku

„Program máme rozvržený tak, že v sobotu přes den uklízíme přírodu a večer a v neděli se věnujeme společné hře na téma Jak pracovat s dezinformacemi, kterých je v současném mediálním světě více než dost,“ přibližuje víkendový program organizátor akce Petr Wawrosz, občanským povoláním docent ekonomie.

Do úklidu se zapojila také děvčata

Brontosauři ze základního článku Rozruch (Praha) nepomáhali v Mníšku rozhodně poprvé: „Na tomhle místě u Zadního rybníka jsme byli už loni začátkem října na pozvání našeho dlouholetého člena Pavla Jeřábka, a protože se nám tady zalíbilo, přijeli jsme sem i letos,“ vysvětluje výběr lokality Petr Wawrosz a dodává: „Podobné víkendové akce v přírodě patří k tradicím Hnutí Brontosaurus. Jezdíme pomáhat přírodě, protože naši pomoc potřebuje. To, co si od ní jako lidstvo bereme, bychom jí měli zase vracet zpátky.“
Výsledkem sobotní dobrovolnické akce je areál zbavený náletového porostu. Pro veřejné prostranství a přírodu v našem městě a okolí udělali spoustu záslužné práce, za což jim patří naše velké poděkování.

Díky práci dobrovolníků část sadu za Zadním rybníkem krásně prokoukla

Z největší dálky, až z moravských Boskovic přijel student Jaroslav Pohl, ač sám není v Hnutí Brontosaurus, na akci ho pozvala kamarádka, která jeho členkou je. „V Mníšku jsem poprvé a moc se mi tu líbí, měl jsem už možnost prohlédnout si i náměstí. Možná k vám na jaře přijedu pomáhat zase,“ komentoval s úsměvem svou účast na dobrovolnické akci Jarda.

Příprava sobotního oběda

Brontosaurům přišel také pomoct Roman Lepší z Mníšku, který svou motivaci zhodnotil slovy: „Přišel jsem pomoct, protože sem chodíme na procházky s našima dětma a chci, aby to tu vypadalo hezky a mohli si tu pohodlně hrát. Myslím, že je škoda, že sem nepřišlo více obyvatel Mníšku, není to zase tak taková dřina.“
Možnost zapojit se do úklidu prostoru za Zadním rybníkem budeme mít možnost na jaře příštího roku, kdy k nám členové a příznivci Hnutí Brontosaurus opět zavítají.

Brontosaurům přišel pomoct i jeden obyvatel Mníšku

Použitá foto: autor

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se