Čejčata pořádala na Skalce přírodovědnou stezku

Čejčata pořádala na Skalce přírodovědnou stezku

Přírodovědné stezce přálo počasí

Proč hadi pravidelně vyplazují jazyk? Mají ryby zuby? Kde v Evropě žijí divoké opice? Na tyto tři a zhruba dalších 32 záludných otázek odpovídaly desítky malých i velkých návštěvníků, kteří se vydali 11. května na Skalku, kam je pozval mníšecký přírodovědný spolek Čejka.

Stezka se skládala ze šesti stanovišť, která se věnovala rybám, plazům, ptákům, savcům, členovcům a obojživelníkům. Na jednotlivých zastaveních odpovídali návštěvníci na dotazy, které si pro ně pečlivě připravila Čejčata. Dospělí tak měli možnost oživit si své letité znalosti z hodin přírodopisu, děti se naopak dozvěděly leccos nového. Za dobře zodpovězené otázky jim na stanovištích zapisovali body do karty, kterou dostali na startu. Na absolventy všech šesti stanovišť čekala v cíli sladká odměna a flash disk v barvách spolku.

Čejčata si přijela natočit Česká televize

Čejčatům patří uznání za výborný nápad se sestavením naučné stezky i za trpělivost, se kterou se po tři hodiny věnovala všem příchozím. Za jejich snahu je Česká televize zařadí do celostátního vysílání!

„Přírodovědná stezka, kterou již několikátým rokem pořádáme na Skalce, má tři roviny. Můžeme návštěvníkům prezentovat činnost našeho spolku, mladší děti samostatně připravují otázky a spolupracují na tom se staršími kamarády a lidé se mají možnost touto zábavnou formou seznámit s enviromentálními tématy,“ zhodnotila význam akce předsedkyně spolku Vendula Balušková.

Na zorganizování stezky i přípravě otázek spolupracují menší děti se staršími kamarády

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se