Děti ze Sedmikvítku uklízely Mníšek

Děti ze Sedmikvítku uklízely Mníšek

Děti ze Sedmikvítku při úklidu lesa

Jako každý rok, tak i letos se Lesní klub Sedmikvítek zapojil do celostátní akce Ukliďme Česko.

V našem městě zorganizoval Sedmikvítek kampaň UKLIĎME SI MNÍŠEK, která byla šířena sociálními sítěmi mezi veřejnost. Do úklidu se v pondělí 20. září zapojilo asi 20 dětí s průvodkyněmi a během dne se přidalo i několik dalších rodičů s dětmi.

Zaměřili jsme se na oblast mezi Madlenkami a potokem nad Zadním rybníkem, ale pročistili jsme i cestu podél Zámeckého a Prostředního rybníka.
Okolí rybníků vypadalo na první pohled jako relativně čisté. Přesto se však nasbíralo ještě asi osm pytlů, zejména u potůčku u Zadního rybníka. Nalezli jsme překvapivě minimum plastů. Na vršku lesa nad Zadním rybníkem se nacházelo velké množství rozbitého skla, kterého jsme nasbírali asi čtyři plné pytle. Ale pozor, toto sklo ještě není všechno vysbíráno! Za náš největší úlovek považujeme plechovou desku nalezenou v lese nad Zadním rybníkem.
Dobrovolníci, kteří se do úklidu zapojili, sbírali i o víkendu před naší pondělní ohlášenou akcí. Našli například torzo starého kola, použitý příruční hasící přístroj nebo různé nádoby z keramiky.

Náš největší úlovek

Hlavní motivací pro zapojení našeho Lesního klubu Sedmikvítek do akce Ukliďme Česko je jeho zaměření na enviromentální výchovu předškolních dětí. Dále je to naše snaha o propojování neziskového a veřejně prospěšného sektoru v Mníšku pod Brdy. Jarní úklid pořádala Magdaléna, o.p.s. a právě její členové byli pro nás inspirací. Proto jsme pro podzimní sběr pomyslnou štafetu přebrali my, spolek Essentia, z.s.

Lesní klub Sedmikvítek již více jak 7 let doprovází děti a rodiče žijící v lokalitě Mníšek pod Brdy a okolí k odpovědnému přístupu ke své komunitě a celkově vede i ty nejmladší děti k ochraně životního prostředí.
Provozní tým Sedmikvítku si je vědom přírodní diverzity a celkové vysoké estetické hodnoty mníšeckého okolí. Naše další plánované aktivity budou opět v duchu udržitelného způsobu života komunity.
Ve čtvrtek 14. října nás ještě čeká od 18 hodin beseda o bezobalovém nakupování s pojízdným bezobalovým obchůdkem od kamenné prodejny Vážka v Dobříši.

Děkujeme všem, kterým není lhostejné prostředí, ve kterém žijeme a přišli se zapojit.

Výsledek našeho dobrovolnického úklidu

Použitá foto: autorky

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se