Dětský den s IZS v Rymani proběhl navzdory silným dešťům

Dětský den s IZS v Rymani proběhl navzdory silným dešťům

Hudební vystoupení

Jako jedni z mála v mníšeckém regionu se organizátoři dětského dne rozhodli, že akci nezruší, i když předpovědi počasí byly zoufalé.

Okolo 14. hodiny intenzivní déšť naštěstí začal pomalu ustávat a hřiště se začalo plnit diváky, schylovalo se totiž ke zlatému hřebu programu – ukázce výcviku služebních koní Městské policie hlavního města Prahy. Koně vše zvládli na jedničku, ať už procházení kouřovou clonou a kolem prskající rachejtle, nebo přecházení plechovek a PET lahví. Podívanou doprovodil poutavý výklad o koních a jejich přípravě na službu v řadách policie. Městská policie Mníšek pod Brdy, Policie ČR a dobrovolní hasiči na akci prezentovali svou techniku.

Ukázka výcviku služebních koní městské policie


Písničky v podání skvělého Dua K.F. ocenili nejen děti, zazněly totiž známé songy z pohádek, a tak si zazpívali opravdu všichni. Na pohádku loutkového divadla „O chytré horákyni“ už prostor klubovny dobrovolných hasičů, kam se program kvůli špatnému počasí přesunul, doslova praskal ve švech. Bouřlivý závěrečný potlesk potvrdil, že pohádka měla u dětí velký úspěch.
Na hřišti se prodávaly kaktusy a děti si mohly zahrát oblíbenou tombolu, což už k akcím v Rymani neodmyslitelně patří. Akci připravili a zorganizovali zástupci místních dobrovolných hasičů, chovatelů a osadního výboru. Město poskytlo finanční podporu a záštitu nad celou akcí.

Luboš Kožíšek

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se