Do Mníšku se vrátili farmáři a bylo z čeho vybírat

Do Mníšku se vrátili farmáři a bylo z čeho vybírat

Domácí marmelády a džemy lákaly kupující svým barevným provedením.

Po dvou měsících se na mníšecké náměstí vrátily farmářské trhy, které se tu konaly již podruhé pod mnohoslibným názvem NAJÍME SE. Krásné červnové počasí i zajímavý sortiment vylákaly na náměstí stovky lidí, kteří si přišli nakoupit kvalitní potraviny i strávit příjemné dopoledne ve společnosti přátel a známých.

Přes 20 stánkařů nabízelo zboží, které pocházelo většinou od českých prvovýrobců. Návštěvníci trhů si tak mohli doplnit svou ledničku nebo spíž o čerstvou zeleninu a ovoce, domácí marmelády a džemy, sladké i slané pečivo, maďarské a slovenské uzeniny, mléčné výrobky a řadu dalších potravin. V nabídce nechyběly květiny pro zútulnění bytu i různé sadby na zahrádku. K posezení lákaly lavice a stoly pod rozloženými párty stany, které poskytovaly příjemný stín pro posezení s přáteli a známými nad lahodnou kávou nebo skleničkou vychlazeného prosecca podávanou z italské tříkolky Piaggio. K tomu mohli hosté zakousnout na litinovém tálu připravený toast s vajíčkem a slaninou, plněné palačinky nebo studenou bagetku s pestem.

Čerstvá zelenina nesmí na farmářských trzích chybět. Přivezli ji Koudelkovi z Ořecha.
Kvalitní chléb z kvásku vyrobila pekárna z Měchenic.

 

 

 

 

 

 

Klobásy a uzeniny pochází z Maďarska a Slovenska.
Mléčné výrobky byly z farmy Vavřinec v Okrouhlici u Benešova.

Milým překvapením trhu byl stánek Dobroty s příběhem nabízející nakládaný hermelín, utopence a čerstvě smažené slané palačinky. „Od roku 2014 fungujeme v Davli jako potravinářská dílna zaměstnávající lidi se zdravotním postižením, kteří sem dojíždějí autobusem z chráněného bydlení na Slapech,“ sdělila Ilona Hervertová ze společnosti Portus Praha, která Dobroty s příběhem provozuje a dodala: „Smyslem našeho projektu je, aby zdravotně postižený člověk v běžném provozu obtížně zaměstnatelný neseděl jen nečinně doma, ale měl možnost chodit do práce, jejíž podmínky, nároky i tempo se mu přizpůsobí. Koupí našeho nakládaného sýru nebo utopenců tak podpoříte zaměstnávání lidí s handicapem.“

Ve stánku Dobrot s příběhem připravovali čerstvé slané palačinky.
K rychlé snídani nebo svačině báječně chutnaly toasty se slaninou a vejcem.


Příští trhy se budou konat v sobotu 31. srpna od 8 do 13 hodin na travnaté ploše před mníšeckým zámkem.

Překvapením srpnového trhu bude příjezd několika desítek historických vozidel z Letů u Dobřichovic, kde se bude konat 4. Česká veterán rallye, na mníšecké náměstí. Auto a moto veteráni by měli do Mníšku dorazit kolem 11. hodiny.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se