Do velkého tanzanského safari se vydejte s cestovatelkou Sašou Ryvolovou

Do velkého tanzanského safari se vydejte s cestovatelkou Sašou Ryvolovou

Tanzánie

Ve středu 10. ledna 2024 se ve velkém sálu Pavilonu uskuteční do 19:00 setkání s cestovatelkou Sašou Ryvolovou, která bude vyprávět o svém putování po Tanzanii a ostrově Zanzibar.

Saša Ryvolová je knihkupec, trampka, cestovatelka a dlouholetá životní partnerka známého trampského písničkáře Wabiho Ryvoly (1935–1995). Je nezávislou spisovatelkou a publicistkou (časopisy Safari, Lidé a země, Koktejl), autorka knih „Indonésie, batoh a já“, „S batohem Střední Amerikou“ a „Tváře v prachu Etiopie“.

Na návštěvníky čekají:
Kultovní zážitek migrace pakoňů přes řeku Mara. Tisíce kopytníků na rozlehlých pláních Serengeti a na ně číhající šelmy. Jezero Natron plné plameňáků. Život v pověstném kráteru Ngorongoro. Výstup na aktivní sopku Ol Doinyo Lengai. Kmeny Masai, Hadzabe a Datoga. Turisty oblíbený ostrov Zanzibar s vůní vanilky, hřebíčku a temnou historií. Koloniální památky Stone Townu, písečné pláže, želvy a endemické opice.

Na setkání s promítáním zve mníšecký spolek Rorejs.

Vstupné činí 80 Kč/40 Kč.

Tanzanie vznikla v roce 1964 sloučením dvou původně nezávislých států: Tanganiky, ležící u stejnojmenného jezera, a ostrovního Zanzibaru. Název Tanzanie je odvozen z názvů obou zakladatelských států.
Oblast Tanzanie je jedno z nejdéle osídlených míst světa. Leží zde nejvyšší hora Afriky Kilimandžáro i nejnižší místo kontinentu, dno jezera Tanganika. Země má cestovatelům mnoho co nabídnout, ať už se vydáte pozorovat lvi do Národního parku Serengeti, nosorožce do Národního parku Ngorongoro nebo za faunou a flórou k některému ze skupiny Velkých jezer.

Guerézy zanzibarské

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se