Dozvuky festivalu Mníšek do ulic a Tvořivého trhu

Dozvuky festivalu Mníšek do ulic a Tvořivého trhu

Foto: Veronika Bojdová Šafářová

V sobotu 18. května 2019 v 6 hodin ráno na prázdném náměstí F.X. Svobody byli vzhůru jen ptáci, kteří měli tu možnost pozorovat hlavní organizátory festivalu, jak se vítají s kamarády a dobrovolníky, a snad ani sami nevěří, že to tu za pár hodin ožije Tvořivým trhem, hudbou, divadlem a workshopy. Pak ale vedle kostela začali stavět hlavní pódium, dále stany pro backstage, divadlo, tombolu, busking a zvířecí útulky. Mníšečtí skauti vztyčili týpí a připravili hry pro děti v předzámčí, a prostor, kde se měl celý festival odehrávat, postupně získával svou podobu.

Veronika Bojdová Šafářová

A pak už začali přijíždět „tvořivci“ se svými stánky. Nastal příjemný mumraj. U prodejců byla cítit směsice napětí a vzrušení z očekávání. Za chvíli se pěší zóna zaplnila jejich nádhernými výrobky. Celá původní idea trhu byla a je podpořit lidi a drobné podnikatele z Mníšku a blízkého okolí v tom, co dělají nejraději, dát jim prostor ukázat se, dostat se mezi lidi, dát o sobě vědět. To se podařilo i tentokrát.

Kolem 13. hodiny byl už trh v plném proudu a začala první divadelní a hudební vystoupení. Pak už následovala další a další představení, probíhaly workshopy všeho druhu, od práce se zvířaty přes výuku bubnování, tance až po vaření s malými dětmi.

Pro nás bylo hlavním uspokojením, že se povedlo naladit rodinnou, přátelskou atmosféru. Návštěvníci si dokázali v bohatém programu najít to své a zdrželi se u nás dlouho.
Půl roku plánování, papírování, shánění a dohadování se vyplatilo, a i my jsme si s vámi všemi, kdo jste přišli, celý den ohromně užili.

Velké díky všem, kdo jste v tom byli s námi a pomáhali nám. Velké díky všem, kdo jste přišli a bavili se u nás, bez vás by to totiž nefungovalo. Děkujeme těm, kteří nás podpořili finančně, dary do tomboly nebo zapůjčením potřebných věcí (Město Mníšek pod Brdy, Nadace ČEZ, Středočeský kraj i některé místní firmy a občané). A také děkujeme spolkům, které nám pomohly obohatit program (skauti, chovatelé, BIOS fit). Velké díky patří také umělcům a tvořivcům, kteří nás celý den bavili a představili své umění v ulicích Mníšku.

Více o tom, co vše se u nás dělo, kdo všechno nás podpořil a další informace o nás, můžete zjistit na našich stránkách http://mezilidmi.cz/, nebo https://www.facebook.com/mezilidmi, kde najdete i mnoho fotek z našeho, vašeho velkého dne.

Použitá foto: Veronika Bojdová Šafářová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se