Hasiči se rozloučili s rokem 2019

Hasiči se rozloučili s rokem 2019

Do Zahořan se sjelo několik desítek hasičů.

V sobotu 28. prosince 2019 se dobrovolní hasiči z Mníšku pod Brdy a nejbližšího okolí sešli v Zahořanech k tradiční Silvestrovské soutěži.

Tyto soutěže mají každý rok upravená pravidla, v rámci kterých pořadatelé chystají pro soutěžící nějaký „špek“. Tentokrát to byl požární útok „za roh“, kterému předcházelo bezpečné zapálení zábavné pyrotechniky. Ale ve výsledku není důležité, kdo byl nejrychlejší a nejšikovnější, ale jde především o setkání hasičů a jejich rodin, během kterého se všichni společně rozloučí s letošním rokem a přivítají rok následující. Dále si všichni přejí, kromě zdraví, aby se setkávali především na cvičeních, společných akcích, kde pomáhají obci a občanům.  A aby bylo co nejméně setkání při ostrých výjezdech na snížení následků dopravních nehod, požárů nemovitostí i v krajině, k průmyslovým haváriím, hledání osob v terénu, případně při přírodních pohromách.

Na účastníky čekaly zajímavé soutěže.

Myslím, že všem hasičům můžeme společně poděkovat za jejich obětavou práci, které společně se svými rodinami věnují mnoho volného času, a to jak při nácvicích, údržbě techniky, osvětových akcích a v neposlední řadě i vlastních zásazích.

Ze Silvestrovského setkání jsem z množství fotografií vybral ty, které připomínají atmosféru akce. A to především budoucnost hasičů v našem regionu.

Nechybělo ani občerstvení.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se