Hledači světla pro svatého Martina si vyzkoušeli zimní sporty

Hledači světla pro svatého Martina si vyzkoušeli zimní sporty

Děti si na cestu svítily lampiony. Foto: Petr Dušek

Počtrnácté jsme se vydali v Mníšku hledat Světlo pro svatého Martina. Na startu před zámkem se sešla v pátek 11. 11. více než stovka rodičů s dětmi, podle pokynů vybaveni lampiony a buřtíky.

Organizátoři akce, členové spolku ROREJS a jejich přátelé ze Skautu, tentokrát za téma stezky, táhnoucí se kolem Zámeckého rybníka, zvolili zimní sporty. Na celkem pěti stanovištích si mohly děti vyzkoušet házení koulemi do koše, běh na lyžích (zkonstruovaných pro dva i tři sportovce najednou), slalom s hůlkami do kopce (údajně kvůli tomu, aby při slalomu z kopce nenabrali přílišnou rychlost), hokejový slalom mezi kužely se střelbou na branku a závěrečným stanovištěm bylo ušlechtilé krasobruslení, které se v podzimních podmínkách omezilo na dělání holubiček a piruet bez bruslí.

A protože se rychle zešeřilo, svítily si děti na cestu i při plnění úkolů lampiony. Odměnou pro všechny, kteří stezku bez úhony absolvovali, bylo opékání buřtů na ohýnku na farní zahradě. Ta se na několik hodin proměnila v rejdiště lampionových „světlušek“. Kromě buřtů se mohli posilnit teplým moštem nebo svařeným vínem (dospěláci), pro mlsné jazýčky napekly hospodyňky speciální svatomartinské rohlíčky. Svatý Martin nakonec na bílém koni nepřijel, s čímž kreativní organizátoři naštěstí počítali předem a připravili si úžasný videomapping se světcovým příjezdem.
„Z letošního ročníku mám úžasný pocit, a to nejenom proto, že opět přišla více než stovka lidí, ale i díky dokonalé atmosféře. Chtěla bych především poděkovat všem přátelům, kteří se do organizování této tradiční akce zapojili a se vším nám pomáhali. Ať už jde o napečení výborných rohlíčků, obsluhu příchozích na farní zahradě, tak i vymýšlení jednotlivých úkolů a službu na stanovištích,“ zhodnotila letošní akci její hlavní organizátorka Andy Kučerová.

Na startu všechny hledače uvítali dva lyžaři

Fotografie z akce najdete na facebookovém profilu města.

Použitá foto: autor (není-li uvedeno jinak)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se