I letos se budou v Mníšku vršit Krabice od bot

I letos se budou v Mníšku vršit Krabice od bot

Čím víc se blíží Vánoce, tím častěji se mě lidé ptají, zda budou zase Krabice od bot a já všem slibuji, že určitě budou a ve skrytu duše doufám, že se zase mníšečtí zapojí.

Loni se v našem malém městě sebralo 800 dárků, což byla téměř čtvrtina ze všech krabic v celé České republice. Úžasné!

Pro ty, kteří o této akci ještě neslyšeli, tak se jedná o vánoční akci, kdy se do krabic velikostně odpovídajícím krabicím od bot dávají dárky, které pak putují za dětmi do sociálně vyloučených lokalit na severu Čech, azylových domů a detenčních středisek. Věci, které do krabice dáváte, nemusejí být nové, ale měly by být zachovalé a kompletní. Každé dítě dostane až na výjimky pouze jednu krabici, pro většinu to bude ten nejkrásnější a leckde
i jediný dárek, který dostane.

I samotné rozbalování je pro ně velkým dobrodružstvím, proto doporučuji obsah namíchat, aby tam byl například plyšák, puzzle, magnetky, sešit, knížka, pastelky, sladkost, osobní vzkaz od Vás, cokoliv Vás napadne a doma Vám třeba ani nebude chybět. Krabici potom vánočně zabalte a nahoru viditelně napište, zda je určen pro kluka či holku a pro jaké věkové rozpětí.

Každý rok je hlavní nedostatek dárků pro skupinu 12-15 let, takže za tyto balíčky budeme zvláště moc vděční. Můžete do nich dát třeba kosmetiku, puzzle, bižuterii, knihu, hezký kousek oblečení, flešku, vlastně cokoliv, čím uděláte radost.

Krabice se budou sbírat na základní škole, městském úřadu, v knihovně, ve školkách a ve Fabiánku. Termín uzávěrky bude letos 10. prosince, kdy se krabice budou sbírat ještě
na Knoflíkovém trhu.

Všem, kteří se zapojí, předem moc děkuji za pomoc těmto dětem na okraji
a věřím, že každá krabice přinese radost dárci i obdarovanému.

Akci garantuje Českobratrská církev evangelická a Diakonie ČCE.

www.krabiceodbot.cz

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se