Leden a únor v Sedmikvítku

Leden a únor v Sedmikvítku

Na procházce v lese

Začátek ledna byl u nás ve znamení Třech králů. Vyprávěli jsme si o nich legendu, učili se písničku „My tři králové“, vyrobili si královské koruny a zúčastnili se Tříkrálové sbírky. S dětmi jsme do kasičky pro místní Charitu vybrali přes 2 tisíce korun!

Sedmikvítek na Tříkrálové koledě

Povídali jsme si o cyklu (kole) roku a jeho začátku. Nezapomněli jsme na vyprávění pohádky O dvanácti měsíčkách, kdy jsme se bavili, čím se jednotlivé měsíce vyznačují a jak po sobě následují.
Leden u nás ve školce patřil také recyklaci. Vyráběli jsme z recyklovaného materiálu a navštívili i sběrný dvůr.
Užili jsme si spoustu her i tvoření v lese, ale také vyrazili za dobrodružstvím na lezeckou stěnu do Prahy nebo do galerie Jilská, kde se děti ponořily do výtvarného tvoření na motivy výstavy Terezy Říčanové: Sny, květiny, ohně a kameny.

Workshopy pro dospělé
Sedmikvítek ale není jen lesní školka. Tvoříme komunitu rodin a pořádáme pro ně různé akce. Na konci ledna pojedeme společně s rodiči a dětmi na hory. Čeká nás workshop neurografiky pro dospělé. Připojte se k nám 7. února od 17 hodin na společné dvou až tří hodinové tvoření, ze kterého si odnesete pěkný obrázek, i když si myslíte, že kreslit neumíte. Překvapíte sami sebe a hlavně – uděláte si čas jen pro sebe.

Neurografika je zábavná a kreativní činnost, při které zároveň dochází k přepsání starých nefunkčních spojení v našem mozku tím, že je nahradíme novými.


Pro velký úspěch také zopakujeme workshop hry na africké bubny (djembe). Tentokrát ale v prostorách Ještěrky, abychom v jurtě hrou nerušili sousedy. Připojit se můžete v sobotu 18. února. Možnosti přihlášení na obě akce najdete na našem webu nebo facebooku.
Od února pokračuje i oblíbené lesní dopoledne, kde se i ti nejmenší v doprovodu rodičů budou moci seznámit s prostředím školky, společně putovat přírodou a zažít nejedno dobrodružství. Kroužek je určený pro děti od 18 měsíců v doprovodu rodičů.

Také usilovně hledáme větší pozemek, na který bychom se s našim zázemím a druhou jurtou, kterou chceme pořídit, mohli přestěhovat. Víte-li o nějaké krásné louce v okolí Mníšku, kde jsou stromy, voda a blízko do lesa, dejte nám vědět!
Více informací a novinek, naleznete na našich webových stránkách nebo facebooku.

Šárka Adamová a Petra Vaňková

Děti při zvládání lezecké stěny

Použitá foto: Petra Vaňková, Libor Kálmán a Tereza Zbrožková

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se