Leden u Šikulů

Leden u Šikulů

3D čtení pomocí speciálních brýlí.

V měsíci lednu jsme pokračovali s pokusy na téma optika, optický klam, 3D prostor, zákon odrazu, hologram. Vyrobili jsme si i periskopy.

Děti byly nadšené z virtuálních brýlí z kartonu. Pro lesní školku v rámci našeho projektu Hravé bádání byly v klubovně Mladého vědce připraveny pokusy na zkoumání vlastností kapalin, pro komunitní školu byla určena hodina elektrotechniky.

Hrátky se zrcadlem.

S nejstarší skupinou Mladých vědců jsme se pustili do domácí výroby hydrolátů. Zatím jen první pokus s kupovanými růžemi, no nadšení obrovské!Hned na jaře a v létě, až budou na zahradě květiny a bylinky a my budeme mít jistotu, že nejsou chemicky ošetřené, vrhneme se do toho s celou parádou. A nejenom, že půjdeme do květinových osvěžujících hydratačních, pleťových a čistících vod z jasmínu, meduňky, rozmarýnu, máty, levandule, nebo léčivé kosmetiky k podpoře růstu a regeneraci vlasů z pampelišky, kopřivy, třezalky a šalvěje, ale zejména se těšíme i na použití v gastronomii a to hlavně růžové vody do zmrzliny. Jen škoda, že nemáme šanci sehnat květy pomerančovníku, to by pak byla kávička s pár kapkami pomerančové vody.

3D čtení
Pokus o holografickou projekci pomocí mobilu.

Použitá foto: autorka článku

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se