Magdaléna, o. p. s. má narozeniny, pomáhá již 22 let

Magdaléna, o. p. s. má narozeniny, pomáhá již 22 let

Přesně 22 let pomáháme lidem vystoupit ze začarovaného kruhu bolavé duše, napětí a vnitřní nesvobody jménem ZÁVISLOST. Každý rok připravíme 3 500 dětí a mladých na vstup do života. Každý rok pomůžeme k nezávislosti 1 500 lidem. V rámci léčebných programů zlepšujeme den co den život 50 rodinám. 7 z 10 našich klientů nad svou závislostí vítězí a vrací se zpět ke svým rodinám, do společnosti, k čistému životu.

Dne 7. 11. 1997 organizaci založila paní Marie Kaplanová společně s městem Mníšek pod Brdy. Manželé Kaplanovi vychovali 10 dětí. Byli aktivními odpůrci předlistopadového režimu a těsně se propojili se zahraničními duchovními centry, stejně jako s českým katolickým disentem. Navzdory oddanosti rodině museli manželé Kaplanovy čelit těžké životní zkoušce v podobě drogové závislosti dvou jejich synů. Právě tato skutečnost přivedla paní Kaplanovou k další aktivitě. V polovině devadesátých let totiž nebyla v naší zemi ještě běžně dostupná zařízení, která by nabízela vhodný typ léčby závislostí. Jejím úsilím bylo dát zvláště mladým lidem šanci k návratu do normálního, zdravého
života.

Magdalénu pojmenoval kardinál Miloslav Vlk, přítel rodiny Kaplanovy, který jezdil odpočívat do Barokního areálu Skalka. Zde dodnes stojí i kostelík sv. Máří Magdalény. Název naší organizace pocházející od patronky sv. Máří Magdalény vypovídá sám za sebe. Věříme, že každý člověk je důležitý: někdo tím, kým je, jiný tím, jaký je a většina tím, kým se může stát. Magdaléna se rozhodla dnešní den oslavit společně se svými příznivci, podporovateli.

Pokud nám dnes, v den našich 22. narozenin, finančně přispějete, odměníme i my Vás (akce prodloužena do konce listopadu 2019):

  • Za narozeninový dárek v podobě finančního daru rovného či vyššího než 1 222 korun získáte tašku, jejíž originální design vytvořili naši klienti na tréninkových místech. Zároveň vás exkluzivně pozveme na prohlídku našeho areálu, který se nachází uprostřed lesů, v bývalé raketové základně u Mníšku pod Brdy. Cca 1 222 Kč nás stojí denní elektřina pro celý areál terapeutické komunity. Ta je pro naše klienty často jedinou možností, jak porazit závislost.
  • Za 822 korun od nás dostanete originální tašku a keramický dárek vyrobený našimi klienty. My za cca 822 korun například dokážeme udělat měsíc prevence jedné třídě základní školy. Naučíme děti a mladé, jak si sama sebe vážit, jak žít čestně a zdravě, jak být fair, jak se zodpovědně a samostatně rozhodovat a jak si umět říct o radu a pomoc.
  • Za 222 korun od nás získáte originální tašku vyrobenou našimi klienty. My za 222 korun například dokážeme najít, posbírat a bezpečně zlikvidovat více než 20 injekčních stříkaček.

Kam peníze poslat?
Č. účtu: 388061319/0800, případně přes portál Darujme.cz: https://www.darujme.cz/projekt/1200721

Ohledně předání dárků postačí, když uvedete kontaktní údaje na portálu Darujme.cz, případně je možné se na detailech domluvit na e-mailu cermakova@magdalena-ops.cz či telefonním čísle 605 014 907.

Děkujeme za jakoukoliv podporu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se