Dnes je 18. 05. 2022

Aktuální teplota v Mníšku 11 °C

Svátek má Nataša

Dnes je 18. 05. 2022

Aktuální teplota v Mníšku 11 °C

Svátek má Nataša

Magdaléna, o. p. s. má narozeniny, pomáhá již 22 let

Magdaléna, o. p. s. má narozeniny, pomáhá již 22 let

Přesně 22 let pomáháme lidem vystoupit ze začarovaného kruhu bolavé duše, napětí a vnitřní nesvobody jménem ZÁVISLOST. Každý rok připravíme 3 500 dětí a mladých na vstup do života. Každý rok pomůžeme k nezávislosti 1 500 lidem. V rámci léčebných programů zlepšujeme den co den život 50 rodinám. 7 z 10 našich klientů nad svou závislostí vítězí a vrací se zpět ke svým rodinám, do společnosti, k čistému životu.

Dne 7. 11. 1997 organizaci založila paní Marie Kaplanová společně s městem Mníšek pod Brdy. Manželé Kaplanovi vychovali 10 dětí. Byli aktivními odpůrci předlistopadového režimu a těsně se propojili se zahraničními duchovními centry, stejně jako s českým katolickým disentem. Navzdory oddanosti rodině museli manželé Kaplanovy čelit těžké životní zkoušce v podobě drogové závislosti dvou jejich synů. Právě tato skutečnost přivedla paní Kaplanovou k další aktivitě. V polovině devadesátých let totiž nebyla v naší zemi ještě běžně dostupná zařízení, která by nabízela vhodný typ léčby závislostí. Jejím úsilím bylo dát zvláště mladým lidem šanci k návratu do normálního, zdravého
života.

Magdalénu pojmenoval kardinál Miloslav Vlk, přítel rodiny Kaplanovy, který jezdil odpočívat do Barokního areálu Skalka. Zde dodnes stojí i kostelík sv. Máří Magdalény. Název naší organizace pocházející od patronky sv. Máří Magdalény vypovídá sám za sebe. Věříme, že každý člověk je důležitý: někdo tím, kým je, jiný tím, jaký je a většina tím, kým se může stát. Magdaléna se rozhodla dnešní den oslavit společně se svými příznivci, podporovateli.

Pokud nám dnes, v den našich 22. narozenin, finančně přispějete, odměníme i my Vás (akce prodloužena do konce listopadu 2019):

  • Za narozeninový dárek v podobě finančního daru rovného či vyššího než 1 222 korun získáte tašku, jejíž originální design vytvořili naši klienti na tréninkových místech. Zároveň vás exkluzivně pozveme na prohlídku našeho areálu, který se nachází uprostřed lesů, v bývalé raketové základně u Mníšku pod Brdy. Cca 1 222 Kč nás stojí denní elektřina pro celý areál terapeutické komunity. Ta je pro naše klienty často jedinou možností, jak porazit závislost.
  • Za 822 korun od nás dostanete originální tašku a keramický dárek vyrobený našimi klienty. My za cca 822 korun například dokážeme udělat měsíc prevence jedné třídě základní školy. Naučíme děti a mladé, jak si sama sebe vážit, jak žít čestně a zdravě, jak být fair, jak se zodpovědně a samostatně rozhodovat a jak si umět říct o radu a pomoc.
  • Za 222 korun od nás získáte originální tašku vyrobenou našimi klienty. My za 222 korun například dokážeme najít, posbírat a bezpečně zlikvidovat více než 20 injekčních stříkaček.

Kam peníze poslat?
Č. účtu: 388061319/0800, případně přes portál Darujme.cz: https://www.darujme.cz/projekt/1200721

Ohledně předání dárků postačí, když uvedete kontaktní údaje na portálu Darujme.cz, případně je možné se na detailech domluvit na e-mailu cermakova@magdalena-ops.cz či telefonním čísle 605 014 907.

Děkujeme za jakoukoliv podporu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se