Mateřské centrum Oáza vstupuje do nového roku se spoustou aktivit

Mateřské centrum Oáza vstupuje do nového roku se spoustou aktivit

Ze života MC Oáza. Foto: archiv autorky

Milí příznivci Mateřského centra Oáza,
děkujeme Vám za přízeň v roce 2021. I přes omezení a peripetie související s „kovidem“, kdy proběhla i větší pauza, se přeci jen nějaké aktivity konaly a děkujeme za ně. Rádi bychom poděkovali zejména panu Šulcovi za dětské knihy na Mikuláše, ale samozřejmě také všem ostatním za pomoc a účast při organizování a fungování jak mateřského centra, tak v dalších aktivitách Oázy.
V roce 2022 se můžete těšit na únorový „maškarní bál“, velikonoční tvoření, jarní „bazárek“, program na Dětský den, letní příměstské tábory, venkovní stezky s úkoly, tvoření v herně, snad již brzy opět „Miniškolička“ a jiné.
V MC probíhá spousta aktivit k rozvoji dětí, jako jsou adaptační program Hračičkové pro děti od přibližně 2 do 5 let (vhodná příprava na MŠ), kroužek Veselé pískání, kroužky pro rodiče s dětmi jako jsou Mravenečci (1,5-3 roky) a Mrňouskové (cca 10-18 měsíců). Probíhají zde i aktivity pro dospělé, nyní např. jóga a různé semináře. Herna MC pro rodiny s dětmi je otevřena zatím vždy dopoledne v úterý, čtvrtek a pátek. Hernu si lze pronajmout i třeba na dětskou oslavu narozenin. Více informací o kroužcích najdete na: http://oaza.mnisek.cz/mc/prehled-aktivit-mc-oaza/ . Veškeré informace můžete sledovat na facebookových stránkách a webových stránkách: oaza.mnisek.cz/mc nebo nás můžete kontaktovat na e-mailu: mcoaza.mnisek@seznam.cz.
Do fungování MC se můžete zapojit i Vy. Jedná se hlavně o dobrovolnickou činnost v herně: otevření herny, výběr vstupného, vysvětlení chodu herny návštěvníkům, kontrola herny, zamčení herny, ideální pro rodiče na RD. Nebo se zapojit do lektorování Miniškoliček cca 1x za 1 až 2 měsíce. Jedná se hlavně o tvorbu cca 45 min programu pro rodiče s dětmi ve věku 0-5 let. Ideální pro rodiče na RD nebo aktivní seniory. Práce sice není finančně ohodnocena, ale plyne z ní mnoho benefitů (více informací na mcoaza.mnisek@seznam.cz).

Děkujeme a těšíme se na Vás.

Za MC Oáza, Radka Pourová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se