Na chovatelské výstavě se představilo 106 morčat různých plemen

Na chovatelské výstavě se představilo 106 morčat různých plemen

Morče plemene Skinny

Dne 19. února 2022 se v Řevnicích konala první výstava morčat 1. DUO CAVY SHOW ŘEVNICE pod záštitou ZO Mníšek pod Brdy.

Přihlášeno bylo celkem 106 morčat. Ve standardu A bylo posouzeno 84 morčat včetně čtyř morčat plemene Minipli v uznávacím řízení o jejichž chov se pokouším a plemeno šlechtím druhým rokem. Ve standardu B, bylo posouzeno 6 morčat plemene Skinny. Morčata ve standardu A a B posuzovala Nikola Moser z Německa a Vladyslav Myrniy z Ukrajiny. O kvalitě přihlášených morčat svědčí i množství fotografií, které si oba posuzovatelé pro sebe nafotili.

Morče plemene Minipli

Ve standardu C – mazlíčci bylo posouzeno celkem 8 morčat mazlíčků, což jsou morčátka která nesplňují standard, třeba pro nedostatek barvy, či její kombinaci. Posuzování mazlíčků se ujaly zkušené dlouholeté chovatelky Jitka Krupičková a Ing. Věra Volná.
Na výstavě se zadávalo množství cen. Z těch nejcennějších je titul BIS – Best in Show, který se zadával rovnou třikrát a to dlouhosrstému, krátkosrstému a bezsrstému plemenu. Z nich je pak vybrán Best of Best. Konečných rozstřelů se ujal Vladyslav Myrnyi z Ukrajiny.

Morče s cenou Best of Best

BIS Krátkosrsté a také Best of Best získalo krásné morče chovatelky Kláry Velíkové chovatelská stanice Snow Teddy Bear a to Romeo Snow Teddy Bear plemene Švýcarský Teddy v černé kalifornské kresbě a krémové barvě.

Krátkosrsté morče

BIS Dlouhosrsté získalo moje morče, černý Peruánec, odchov z mé ChS z Březových Hor: Charlie Sheen z Březových Hor.
Nejlepším bezsrstým a BIS bezsrstým se stal černobílý skinny samec Ánes Crumpled Hipo chovatele Patrika Koláře ze stejnojmenné ChS.

Velká návštěvnost veřejnosti
Velmi mile nás na výstavě překvapila vlna návštěvníků, kteří se chodili dívat na morčata od brzkých ranních hodin až do úplného ukončení výstavy. Většina z nich odcházela nadšená díky cenným radám vystavovatelů a také jejich vůli nechat pochovat a pomazlit se s jednotlivými morčátky. Mnozí lidé viděli dlouhosrstá plemena naživo poprvé. Většina z nich se zajímala o jejich chov a péči o srst a nevázl ani prodej nabízených morčátek.

Nejlépe hodnocená morčata se svými chovateli

Poděkování
Příprava výstavy byla náročná, naštěstí se našli pomocníci. Největší pomocí pro mě byl příjezd Tomáše Cihláře z ChS Od Cihliček, díky kterému jsme celou výstavu v sále postavili včas, ačkoliv jsme začínali až po 23 hodině večer v pátek. Zvláštní poděkování pak posílám do Společnosti PROBIOBED – výrobce podestýlky, která poskytla ceny do výstavy, ChS Od Cihliček – Andrea a Tomáš Cihlářovi, ChS Katie´s – Kateřina Dietiová, Chovatelské archy Řevnice – díky které se nám podařilo výstavu zásobit dobrotami pro morčata, Studny Keyř.
Za sebe tedy musím říci, že jsem z výstavy měl docela dobrý pocit. Potěšila mě velká účast vystavovatelů, kteří se sjeli z celé republiky, velká návštěvnost a především ochota samotných chovatelů, kteří pomáhali se zapisováním, focením, počítáním výsledků, vypisováním diplomů a nakonec i s úklidem po výstavě.
Tímto všem zúčastněným moc děkuji a těším se na další výstavu, která se bude konat na podzim v Mníšku pod Brdy.


Tomáš Vacek, ČSCH ZO Mníšek pod Brdy (text i foto)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se