Na mníšeckém Bleším trhu můžete najít hotový poklad

Na mníšeckém Bleším trhu můžete najít hotový poklad

Bleší trh se bude opět konat v prostoru před mníšeckým zámkem. Foto: autor článku

V sobotu 14. září 2019 se na prostranství před mníšeckým zámkem bude konat v pořadí již 5. Bleší trh. Od 8 do 12 hodin tu můžete objevit věci, které už jejich majitel nepotřebuje, ale pro vás můžou mít ještě užitnou hodnotu.

Na bleším trhu a blešáčku se mohou objevit jen věci, kterých se potřebujete zbavit, tedy z vyklizených domů, bytů, sklepů, garáží, altánů apod. Mají pocházet z osobního vlastnictví, a mohou být staré, nové i použité. Věci můžete nabízet zadarmo nebo je prodávat za symbolickou cenu, kterou musíte vždy uvést. O cenách je možno smlouvat. Pročistěte tedy své garáže, kůlny, sklepy a další tajemné prostory, a neobávejte se nabídnout nepotřebné věci ostatním. Věci, které se neudají, je ovšem nutné zase odvézt. Pokud máte doma přebytek domácích výrobků (zavařenin, okurek, bylinek atd.), klidně je můžete nabízet na blešáku také. Není stanoven žádný účastnický poplatek, není potřeba se registrovat, stačí na místo zajet autem a vyložit své věci na zem či na stoleček. Tradicí našeho blešáku se stalo i to, že prodávající něco napečou nebo přinesou něco se svých domácích zásob na ochutnání ostatním. Věci, které nepotřebujete a válí se nevyužité někde na půdě, mohou být pokladem pro někoho jiného. Přijďte se potkat a objevit něco zajímavého.

Hrají si vaše děti rády na obchod a nakupování? Přijďte si s nimi vyzkoušet „skutečný“ obchod. Nechte je vytřídit hračky, knihy a jiné věci, se kterými si již nehrají, pomozte jim věci ohodnotit a přijďte je s nimi prodat. Připraveny budou stolečky a stany. Cílem blešáčku je nejenom vyklidit přeplněné dětské pokoje, ale také to, aby si děti zkusily samy prodávat, naučily se přitom počítat, poznaly hodnotu peněz a rozvíjely sociální dovednosti.

Tento rok bychom chtěli propojit blešák s charitou. Napadlo nás, že bychom předem kontaktovali okolní sociální zařízení (domovy důchodců, dětské domovy, azylové domy atd.) a zjistili jejich aktuální potřeby. Prodávající na blešáku pak dostanou k dispozici seznam věcí, které oslovená sociální zařízení potřebují. Po skončení blešáku, pokud některé věci ze seznamu budete chtít darovat na charitu, přinesete je k nám organizátorům, a my se již postaráme o to, aby se dostaly na správné místo.

Pokud budete mít doma přebytečné knihy a na blešáku je neprodáte, tak je můžete odvézt do knihobudky, nebo je nabídnout místní knihovně.

Můžete objevit věc, která vám udělá radost.
Můžete nabídnout věci, které vám již neslouží.
Můžete se přijít jen tak podívat.
Můžete pozvat své známé.
Můžete zapojit své děti.
Můžete pomoci s organizací.

Přijďte se potkat, popovídat, objevit něco zajímavého a podpořit dobrou věc.

Těšíme se na Vás.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se