Největší rymaňská sousedská akce se vydařila

Největší rymaňská sousedská akce se vydařila

V Rymani vystavovali chovatelé drobného zvířectva.

Předposlední srpnový víkend se konala výstava drobného zvířectva v Rymani na místním hřišti. Celá událost byla specifická tím, že se jednalo o 10. jubilejní ročník, který místní chovatelé oslavili společně s mníšeckým a rymaňským sborem dobrovolných hasičů, fotbalovým klubem FC Žízeň Rymaně, dobrovolníky a v neposlední řadě také se svými sousedy zdaleka i zblízka.

Návštěvníků dorazil na výstavu hojný počet, dalo by se říci, že nad naše očekávání. Doprovodný program nesoucí název „Rozloučení s létem“ tedy veřejnost zaujal, což nás nesmírně potěšilo. Zejména rodiče a jejich děti dopoledne zhlédli králičí hop a vypouštění poštovních holubů. Máme dobré zprávy, že všichni holubi doletěli v pořádku do 40 kilometrů vzdáleného domova.

Králičí dovednosti předvedli Hopíci ze Suchomast.
Na králíky čekala překážková dráha s 11 překážkami.
Králíci skákali i přes půl metru vysokou překážku.

 

Následovala zajímavá, komentovaná ukázka výcviku policejních koní Městské policie hl. m. Prahy, při které v jednu chvíli dokonce prskaly rachejtle a dýmovnice různými barvami zakouřily celé hřiště.  Koníčci úkoly bravurně zvládli a tím dokázali, že mohou být nasazeni do vyhrocených situací třeba při fotbalovém zápase nebo demonstraci. Mladí zahořanští dobrovolní hasiči nám ukázali zásah a práci s požárními hadicemi, dospělí hasiči z Mníšku a Rymaně zase předvedli bezchybné vyproštění osoby z nabouraného automobilu za použití hydraulických kleští, pily na sklo a dalších speciálních nástrojů, čímž dopolední část doprovodného programu završili. Odpoledne proběhla znovu ukázka výcviku policejních koní a dále skvěle místními fotbalisty připravená soutěž sportovní zdatnosti pro děti, každý dostal pěknou cenu, takže všichni odcházeli spokojeni a s pocitem výhry.

Výcvik svých služebních koní předvedla Městská policie hl. města Prahy.
Hasiči zinscenovali vyproštění osoby z havarovaného vozu.
Skákací hrad se těšil zasloužené pozornosti dětí.

Na závěr se sluší poděkovat všem spolkům a jednotlivcům, kteří se na přípravách a průběhu výstavy podíleli. Zvláštní poděkování patří také městu Mníšek pod Brdy, které akci podpořilo a poskytlo nad akcí záštitu. Děkujeme také sponzorům, kteří věcně i finančně na akci přispěli, jedná se o společnost Jezdecké potřeby Equiservis, Kabrna spol s r.o. a rodina Hrubých ze statku z Rymaně. Jsme vděčni Městské policii hl. města Prahy za poskytnutí oblíbeného skákacího hradu a za možnost na akci předvést práci jízdní skupiny z Prahy 11.
Příští rok na shledanou v Rymáni, chovu zdar a neváhejte se nám ozvat v případě vašeho zájmu o rozšířeních našich „chovatelských“ řad.

Použitá foto: autor článku

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se