Rymaňští se parádně rozloučili s létem

Rymaňští se parádně rozloučili s létem

Koně si musí přivyknout i na řádění fotbalových chuligánů s dýmovnicemi

V sobotu 21. srpna se na rymaňském obecním hřišti konalo Rozloučení s létem spojené s výstavou drobného zvířectva.

I přes silnou konkurenci v podobě jiných akcí s lákavým programem v mníšeckém okolí si do Rymaně našly během dne cestu stovky návštěvníků. Potěšilo je vystoupení strážníků a strážnice Městské policie hlavního města Prahy, kteří si již tradičně přivezli skákací hrad a ukázky výcviku služebních koní. Dva jezdci na koních předváděli užaslému publiku akce, se kterými se musí při hlídkování v pražských parcích, na ulicích i před sportovními stadiony před rizikovými zápasy vyrovnávat. Ukázali pohyb přes hořící překážku, průchod poházenými PET lahvemi a dalšími odpadky, překročení ležící osoby nebo orientaci v prostředí zakouřeném dýmovnicemi.

Koně musí zvládnout i pohyb přes hořící překážku

Následovaly ukázky výcviku záchranářských psů, se kterými do Rymaně přijeli členové Záchranné brigády kynologů Ústeckého kraje. Jejich němečtí ovčáci pomáhají při vyprošťování zavalených či zasypaných osob.

Záchranářští psi se svými psovody čekají na prezentaci ukázek výcviku

Odpoledne bylo věnováno dovednostním hrám pro děti, které si pro ně připravili členové místního spolku FC Žížeň. Děti házely míčem do koše, shazovaly pyramidu z prázdných plechovek, skákaly v pytlích na čas nebo se trefovaly kroužky na cíl.

K sestřelení plechovek posloužily tenisáky
Fyzicky nejnáročnější bylo zřejmě skákání v pytlích

Po celý den fungovala na louce vedle hřiště výstava drobného zvířectva místních chovatelů, kteří se pochlubili svými králíky, holuby a drůbeží. Velmi krátkou ale za to efektní ukázkou bylo vypuštění poštovních holubů, na které čekal asi 40 kilometrový let do domovského holubníku v Praze-Suchdole.

Po svém vypuštění se holubi vydali na téměř hodinový let směrem Praha-Suchdol

Závěrem lze říct, že kdo si udělal předposlední prázdninovou sobotu výlet na rymaňské hřiště, rozhodně nelitoval.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se