Skauti slavnostně otevřeli novou klubovnu

Skauti slavnostně otevřeli novou klubovnu

Nová skautská klubovna (foceno v srpnu 2022)

Neděle 18. září se navždy zapíše do dějin mníšeckého skautingu. Po dlouhém období plném příprav, plánování a vyřizování různých povolení a po čtyřech letech stavební činnosti mohli skauti ze střediska Skalka Mníšek pod Brdy konečně otevřít novou klubovnu!

Slavnostní otevření přilákalo ke klubovně desítky současných i bývalých skautů a nechyběli ani jejich sympatizanti z řad veřejnosti, kteří si nechtěli nechat tuto událost, i přes deštivé počasí, ujít. Výjimečná událost byla plná projevů a nechybělo ani občerstvení, které připravili sami skauti a jejich rodiny. Po odchodu veřejnosti si skauti ještě promítali fotky ze všech čtyř letošních táborů.
Skautům se podařilo, díky jejich vlastní píli a zejména štědrým finančním darům, vybudovat důstojnou klubovnu, která bude jejich 180 členům poskytovat tolik potřebné zázemí.


Za tímto projektem stojí především dva vedoucí střediska: Roman Freisleben a jeho zástupce David Bílek. „Rád bych jménem skautů poděkoval všem dobrým lidem i štědrým organizacím, které se na výstavbě naší klubovny podílely. Stála přes 4,2 miliony korun a v současné době ji ještě dovybavujeme nábytkem. Vám patří naše vděčnost, bez vaší pomoci by naše klubovna nestála,“ nešetřil slovy chvály ve své uvítací řeči Roman Freisleben.

David Bílek a Roman Freisleben pózují před novou klubovnou

Stavba skautské klubovny v sobě nese i nadčasový prvek, neboť se na procesech schvalování pozemku a opakovaných finančních příspěvcích ze strany města Mníšek pod Brdy podílela celkem dvě různá zastupitelstva. Symbolicky tak pásku, v tomto případě poleno, pilou společně přeřezávali současná starostka Magdalena Davis a bývalý starosta Petr Digrin.

Skauti patří nedílně k našemu městu již od obnovení svého hnutí po roce 1989. Vždy patří k prvním, kteří nabízejí nezištně svou pomoc. O tom jsme se mohli přesvědčit v nedávné minulosti, kdy vyráběli látkové roušky nebo zajišťovali nákupy pro seniory a lidi v karanténě v době pandemie covidu!

Společné řezání polena (Magdalena Davis a Petr Digrin)
Společné řezání polena (bývalí střediskoví vedoucí Jiří Mysliveček a Alena Štamberková)
Zařezali si také oba současní vedoucí

Foto: autor

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se