Sokolové pořádali Maškarní rej na ledě

Sokolové pořádali Maškarní rej na ledě

Kamarádky

První únorovou sobotu se na dobříšském zimním stadionu konal MAŠKARNÍ REJ MASEK.

Uspořádali ho mníšečtí Sokolové v čele s hlavní organizátorkou Janou Landerovou (medvědice). Z Mníšku pod Brdy a okolí se na dobříšský led sjelo na 50 masek a maškar, z nichž většinu měly děti, ale pozadu nezůstali ani někteří rodiče. Připraveno bylo malování obličej, kde se nechala postupně zkrášlit většina dětí i nejodvážnější dospělí. Šikovná malířka jim obličeje vyzdobila především motivy ze zvířecí říše. Na ledě se sešly kočkovité i psovité šelmy, různé princezny, víly, draci, motýlci, želva, včelka, vodník, beruška, mušketýrka, vlk, čertice, žokejka, hasič, čarodějnice, gejša, Indián, Harry Potter a řada dalších postav. Pohyb na ledě si užívali zkušení bruslaři a bruslařky, začátečníkům při bruslení pomáhaly stabilizační hrazdy. Bruslilo se přes hodinu na veselé písničky z českých pohádek.

Tři nejpovedenější dospělé masky

Hokejisté z mníšeckého Sokola, Štěpán Suský a Miroslav Maška, si pro děti připravili zajímavé soutěže: přetahování lanem, střelbu pukem na minibranku a sprint na 40 metrů (jeli zvlášť i dospělí). Moderování povedené akce se ujala Kateřina Vojkůvková (beruška).

Střílení pukem na minibranku

Vzhledem k tomu, že všechny masky byly krásné a nápadité, a bylo tak obtížné vybrat ty nejpodařenější, porota se rozhodla dětskou kategorii „o nejzdařilejší masku“ nevyhlašovat. V dospělé kategorii byly jako nejpovedenější vyhlášeni čertice, mušketýrka a vlk. Zkrátka ale nepřišel nikdo, medaili dostali všichni účastníci. K dispozici pro každého byly také sladkosti.

„Mám radost z toho, kolik se nás na ledě sešlo. Po celou dobu panovala dobrá nálada, děti si to báječně užily a dospělí také. A o tom nám šlo nejvíc, pobavit se. Příští rok si Maškarní na ledě určitě zopakujeme,“ zhodnotila úspěšnou akci Jana Landerová, starostka mníšeckého Sokola.

Společná fotografie všech masek

Foto: Petr Marhoul
Další fotografie najdete na mníšeckém facebookovém profilu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se