Sokolský běh republiky se konal v Mníšku podruhé

Sokolský běh republiky se konal v Mníšku podruhé

Start závodu dospělých

U příležitosti 104. výročí vzniku samostatného Československa se konal Sokolský běh republiky. Za krásného a slunečného počasí, nezvyklého pro konec října, se v našem městě běžel podruhé.

Zúčastnilo se ho celkem 80 běžců, z toho 35 dětí. Nejmladšímu účastníkovi byly 3 roky, nejstaršímu 66 let. Startovalo se nedaleko Esmarinu, za křižovatkou ulic Lhotecká a Řevnická. Pro běžce byly připraveno několik různě dlouhých tratí: pro nejmenší od 50 do 800 metrů dle jejich věku, dospělí si mohli vybrat, zda se vydají na 5 km, nebo 8,5 km. Nejdelší trať absolvovalo 21 běžců a běžkyň.
Na kratší trati zvítězil Matěj Vavřina s časem 21:09.
Delší trať zvládl nejrychleji Viktor Šinágl v čase 28:25.
Nejstarší běžec, Václav Marek z Rymaně, zvládl delší úsek za 56 minut.

Nejdelší trať letošního Sokolského běhu republiky zavedla účastníky na Skalku a do okolních lesů

„S účastí jsem spokojen, protože státní svátek vyšel letos na pátek, a tak spousta lidí mohla dát přednost prodlouženému víkendu mimo Mníšek,“ zhodnotil letošní ročník jeho hlavní organizátor Pavel Jůzek a dodal: „Oproti minulému ročníku jsme přidali ještě delší trasu na 8 a půl kilometru, která běžce zavedla na Skalku a do okolních lesů. Myslím, že se v Mníšku můžeme pochlubit jednou z nejkrásnějších tras v rámci Sokolského běhu republiky.“

Akci perfektně zorganizovali členové mníšeckého Sokola, za což jim patří velké poděkování!

Akci Sokolové poprvé uspořádali v roce 1919, její obnovená premiéra se konala přesně po sto letech při 101. výročí vzniku Československa. Od té doby let se do běhání zapojují už desítky měst po celé ČR i v zahraničí.
V roce 2022 se běželo na 55 místech České republiky. Krajané/Sokolové pořádali běh např. také v Dallasu, Washingtonu, San Franciscu (USA) nebo Ottawě (Kanada).

Nejmladší kategorie
Nemladší kategorie
Dětské kategorie
Dětské kategorie
Na stupních vítězů
Na stupních vítězů
Na stupních vítězů
Na stupních vítězů
Dospělí vbíhají do první zatáčky směr Skalka
Stupně vítězů běhu na 5 km. Zleva: Martin Fábry, Matěj Vavřina a Markéta Kejhová, Milan Havránek a Karolína Černá (všichni doběhli na společném 3. místě)
Stupně vítězů běhu na 8,5 km. Zleva: Martin Kotouč Šourek, Viktor Šínágl a Jiří Hofman

Použitá foto: autor

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se