Spolek Brdský šikula vykročil do roku 2020 pravou nohou

Spolek Brdský šikula vykročil do roku 2020 pravou nohou

Hra s optickými klamy v klubovně Mladého vědce. Foto: autorka článku

S rokem 2019 jsme se rozloučili v klubovně Mladý vědec s pokusy z optiky, pohráli jsme se s optickými klamy, připomněli jsme si pana Descarta a lom světla i pana DaVinciho a anamorfní kresbu. Vyrobili jsme si kaleidoskopy.

Vrhli jsme se pak i na mechaniku, zajímala nás odstředivá síla, vyrobili jsme si na tomto principu fyzikální hračku. Věnovali jsme se více dynamice, přiblížili jsme si Newtonovy pohybové zákony a vyrobili si také fyzikální hračky na principu akce-reakce i na principu setrvačnosti.

Hra s optickými klamy v klubovně Mladého vědce. Foto: autorka článku

Společně se skauty (oddíl Veverek) jsme vyrobili a napsali, v rámci projektu Vianočná pošta, 80 vánočních přání a vytvořili také 40 voňavých vánočních dárečků pro 40 babiček i dědečků žijících v domovech seniorů na Slovensku.
Nechyběli jsme ani na Knoflíkovém trhu. Děkujeme za Vaši návštěvu na našem stánku, jsme moc rádi, že jste si s námi popovídali a mohli jsme si vzájemně popřát všechno dobré, především pevné zdravíčko, a zastavit se na chvilinku v tom shonu.
První schůzku dětí z našeho spolku jsme v novém roce 2020 zahájili výrobou krmiva pro ptáčky v podobě kuliček ze 100 % rostlinného tuku a různých semínek určených pro krmení ptáčků, které jsme pak odnesli do brdských lesů a ozdobili jsme s nimi stromeček.

Přejeme Vám i Vašim rodinám pokoj a zdraví v celém roce 2020.

Hra s optickými klamy v klubovně Mladého vědce.

Použitá foto: autorka článku

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se