Světlo pro svatého Martina jsme hledali i v deštivém počasí

Světlo pro svatého Martina jsme hledali i v deštivém počasí

Poznávání předmětů pouze po hmatu

Popatnácté jsme se vydali v Mníšku hledat Světlo pro svatého Martina. Kvůli deštivému počasí byla účast slabší než v minulých letech, přesto se na startu sešlo kolem padesáti statečných rodičů s dětmi, podle pokynů vybaveni lampiony a buřtíky.

Organizátoři akce, členové spolku ROREJS a jejich přátelé ze Skautu, tentokrát za téma stezky, táhnoucí se kolem Zámeckého rybníka, zvolili BAREVNÉ SPEKTRUM. Celkem sedm stanovišť bylo pojmenováno podle jednotlivých barev: červené, světle modré, žluté, zelené, tmavě modré, fialové a bílé. Děti si po cestě vyzkoušely poznávání předmětů naslepo hmatem, slalom mezi hořícími svíčkami, stínové divadlo, házení šipek do otvorů, zapamatování předmětů, které viděly jen minutu, házení svítících kroužků na plastový meč a odpovídání na slovní hádanky. Za zvládnutí úkolu dostaly na předtištěnou kartičku s obrázkem světce a zajímavým čtením o svatomartinských zvycích značku barevnou fixou.
A protože se rychle zešeřilo, svítily si děti na cestu i při plnění úkolů lampiony. Odměnou pro všechny, kteří stezku bez úhony absolvovali, bylo opékání buřtů na ohýnku na Farní zahradě. Ta se na hodinu proměnila v rejdiště lampionových „světlušek“. Kromě buřtů se mohli zahřát teplým moštem nebo svařeným vínem (dospěláci), pro mlsné jazýčky napekly šikovné hospodyňky výborné svatomartinské rohlíčky.
„Účast na letošním ročníku bohužel poznamenalo deštivé počasí. Proto bych ráda ocenila všechny statečné rodiče s dětmi, které se na stezku přesto vydali. Chtěla bych také poděkovat všem přátelům, kteří se do organizování této tradiční akce zapojili a se vším nám pomáhali. Ať už jde o napečení výborných rohlíčků, obsluhu příchozích na Farní zahradě, tak i vymýšlení jednotlivých úkolů a službu na stanovištích,“ zhodnotila akci její hlavní organizátorka Andy Kučerová.

Další fotografie najdete na mníšeckém facebookovém profilu.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se