Dnes je 16. 05. 2022

Aktuální teplota v Mníšku 17 °C

Svátek má Přemysl

Dnes je 16. 05. 2022

Aktuální teplota v Mníšku 17 °C

Svátek má Přemysl

Badmintonový klub hlásí první medailové žně

Badmintonový klub hlásí první medailové žně

Úspěšní reprezentanti se svou trenérkou

Neděle 6. 2. 2022 se pro náš klub navždy stane nezapomenutelnou. Deniska Audy a Edvard Matyasko se zúčastnili turnaje GPD U13 v hale klubu TJ Astra Zahradní Město a posbírali první medaile!

Deniska si odváží zlato z deblu a společné stříbro s Edou z mixu. Eda obsadil druhé místo i v deblu. V singlu se Deniska i Eda shodně umístili na děleném 5. až 8. místě. Deniska, která stále patří do kategorie U11, a byl to její první start na turnaji U13, spojila síly v deblu s Eliškou Ballákovou z SK Hamr. Holky skončily zlaté! Ve svém úvodním zápase porazily domácí Krejčíkovou, Pechovou ve třetím setu poměrem 20-22, 21-19, 21-12. Ve druhém kole zvítězily nad papírovými jedničkami Sollier, Suchanová (TJ Sokol Poděbrady, BK Arion Praha) 21-13, 21-16.
Deniska s Edou spolu nastoupili do mixu. Tento turnaj byl Edovou premiérou a pro oba zároveň první setkání s párovými disciplínami, avšak vůbec se neztratili. V prvním „rozehrávacím“ zápase porazili Sollier, Čejku 21-6, 21-7. Teprve se do hry dostávali a ač tomu konečný výsledek neodpovídá, oba byli nervózní a moc se nehýbali. Druhý zápas byl o poznání lepší. Porazili v něm papírové jedničky Oubrechta s Pechovou (TJ Astra Zahradní Město). Již se trošku rozhýbali a nebáli se riskovat. Ve finálovém zápase hráli proti již zkušenému Kyzlíkovi s Ballákovou (SK Hamr). Nemají se za co stydět. Výměny byly dlouhé a pestré. Konečný výsledek 22-24, 17-21 znamenal pro naše hráče stříbrnou medaili.

Soustředění před úderem

V deblu si Eda zahrál po boku Václava Calty (BK Arion Praha). Kluci si neskutečně sedli. Mají podobný styl hry a panovala mezi nimi skvělá chemie, což je u párovek velmi důležité. Na to, že to byl jejich první společný turnaj, klobouk dolů! V prvním kole nekompromisně sundali Ferkla s Heidenreichem (SK Jeremi, z.s.) poměrem 21-7, 21-9. V kole druhém, po vrklavé koncovce prvního setu, porazili i nasazené dvojky Kotka se Svobodou (TJ Sokol Vesec, SK Prosek Praha).
Finále proti ostřílené dvojici a zároveň nasazeným jedničkám Červenka, Oubrecht (BK Králův Dvůr, TJ Astra Zahradní Město) bylo dechberoucí. Kluci neskutečně spolupracovali a vzájemně se podporovali. Prali se o každý bod a přilákali pozornost téměř všech diváků v hale, až bylo u jejich kurtu úplně narváno. První set prohráli 21-17, ale nesvěsili ramena. V intervalu si Eda s Vaškem vyslechli rady trenérek arionské Ireny Jochovičové a mníšecké Terezy Kudrnové. V druhém setu neztratili hlavu, drželi se domluvené taktiky, a nakonec ho opanovali 21-13. Třetí set byl hodně vyhrocený. Hala vřela a fandilo se. Správná atmosféra finále! Eda s Vaškem vedli 10-8, ale nakonec v intervalu o bod zvítězili soupeři, což mníšecko-arionskou dvojici lehce psychicky rozhodilo. Nechali si oponenty utéct. Teprve když soupeři vedli 17-11 zase zapli a snížili náskok. Nakonec třetí sadu prohráli 21-17. Byl to však parádní boj a nádherné druhé místo!
V singlu Eda úvodní kolo vyhrál, v dalším podlehl svému pozdějšímu deblovému parťákovi. Skvěle si ale spolu zahráli.
Deniska své první kolo singlu prohrála proti astrácké Pechové a skončila stejně jako Eda na děleném 5-8. místě.

Trenérka Tereza Kudrnová udílí rady ve finále deblu

Děkujeme všem za podporu a cenné zkušenosti.

Denisko a Edo, moc gratulujeme! Děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a přejeme další hezké výsledky!

Použitá foto: archiv autorky

Tereza Kudrnová, Badminton Mníšek pod Brdy

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se