Běžeckých závodů v Bažantnici se zúčastnilo 110 lidí a 9 psů

Nejrychlejším účastníkem závodu byl Pavel Vlk z Příbrami.

V sobotu 17. srpna se uskutečnil druhý ročník běžeckého závodu Mníšecký Wolfs Race, který byl premiérově zařazen do Brdského běžeckého poháru.

Na tratích dlouhých od 150 metrů po 6 kilometrů mezi sebou soupeřilo 110 běžců a běžkyň (z toho 62 dětí) všech věkových kategorií. Nejkratší trasy vedly po asfaltovém okruhu kolem Esmarinu, sběrného dvora a parkoviště firmy Uher, dospělí zabíhali až na Skalku a okolních lesů.

Na letošním ročníku Mníšeckého Wolfs Race startovalo 62 dětí.
Běžecký ovál pro dětské kategorie vedl kolem Esmarinu.
Nejmladším závodnicím byly 3 roky.

Organizátor závodu a předseda SK Vlčáci Petr Vlček k účasti domácích poznamenal:

Vzhledem k prázdninám se mohly za náš klub zúčastnit pouze čtyři závodnice, které se ale nakonec v silné konkurenci neztratily. V kategorii 8-9 let získala bronz Natálka Pixová v běhu na 750 metrů, ve štafetě na 4x 750 metrů získala naše děvčata stříbrné medaile.

Loňské prvenství v nejrychlejší kategorii mužů do 39 let obhájil na trase 7 km Pavel Vlk z Příbrami v čase 24:11. Nejpočetnější kategorií byly děti do 7 let, kterých se na start postavilo 13 chlapců a 12 dívek. Příjemným zpestřením byl závod v canicrossu, kdy spolu s člověkem běží i jeho pes připoutaný lanem. Terénního závodu dlouhého 6 km se zúčastnilo celkem 9 dvojic, ze psích plemen tu byli zastoupeni evropský saňový pes, maďarský ohař krátkosrstý, český horský pes, labrador a český strakatý pes. Nejrychleji cílem proběhla Eva Kubelková s evropským saňovým psem Lunou.

Druhé místo v canicrosu obsadila Anna Marie Cylková s maďarskou krátkosrstou ohařkou Lunou.
Na psy a jejich běžce-vodiče čekala trasa v délce 6 km.

Touto cestou bych chtěl poděkovat celému realizačnímu týmu SK Vlčáci, brigádníkům, SDH Mníšek pod Brdy, SDH Stříbrná Lhota, SDH Malé Přílepy, Lesům České republiky a Městu Mníšek pod Brdy, bez kterých bychom takový závod nemohli pořádat,

uzavřel Petr Vlček.

Příští ročník Mníšeckého Wolfs Race se uskuteční v sobotu 15. srpna 2020.

V jednotlivých kategoriích zvítězili:
Tereza Černá (v kategorii dívky do 7 let), Vojtěch Čanda (chlapci do 7 let),
Mariana Kunclová (dívky 8-9 let), Lukáš Bauer (chlapci 8-9 let), Tereza Pánková (dívky 10-11 let), Václav Marhoul (chlapci 10-11 let), Martina Jeníková (děti 12-13 let), Jiří Pech (děti 14-15 let), bauerovi (štafeta do 40 let), Loko A (štafeta nad 40 let), Eva Kubelková (canicross ženy), Jan Kodl (canicross muži), Lenka Šatavová (ženy do 34 let), Barbora Hynková (ženy 35-44 let), Monika Dudášová (ženy 45-54 let), Milada Bartošová (ženy nad 55 let), Pavel Vlk (muži do 39 let), Dušan Matějka (40-49 let), Jiří Turek (50-59 let) a Jiří Vitásek (muži nad 60 let).