Fanské hory – beseda o desetidenním treku po západním Tadžikistánu

Fanské hory – beseda o desetidenním treku po západním Tadžikistánu

Součástí besedy bude i promítání. Foto: Outver.net

V mníšecké kavárně Malý mnich se ve středu 16. 9. 2020 od 19 hodin uskuteční přednáška s besedou a promítáním na téma FANSKÉ HORY.

O svém desetidenním treku západním Tádžikistánem přijdou pohovořit Lucie Zrnová a Jan Icha.

„Tyrkysová jezera, pětitisícové vrcholy, zasněžená sedla, pěšiny a podemleté prašné cesty, kde nejlepší čtyřkolka je osel, to všechno jsou Fanské hory v západním Tádžikistánu.
Budeme vyprávět o desetidenním treku těmito nádhernými horami, o výstupu na pětitisícovku Zamok a o místní kultuře,“ zve na besedu Lucie.

Vstupné: 50 Kč

Johny se od mlada se věnoval cyklistice a lyžování na pistě, hodně času trávil v tělocvičně bojovými sporty a to i jako trenér. S vertikálním outdoorem začal až po čtvrtém křížku. Začal túrami na zajištěných cestách a následně skialpinismem. Další motivací byla touha vylézt alespoň na jednu třítisícovku a to se podařilo na skialpinistické túře na Gross Venediger. V euforii vymyslel projekt TOP 10 rakouských Alp a po jeho absolvování následovala první pětka ve Fanských horách v Tádžikistánu.

Lucka se outdoorovému sportu věnuje už dlouho. Od veslování přesedlala na dlouhé bikové závody a ještě delší adventurerace. Prošla se po Himalájích, projela Jižní Ameriku, kde se mimo jiné podívala na šestitisícovku. Ideální výlet je za poznáním, horami a lezením, a to nejlíp všechno najednou. Spolu s Johnym v rámci týmu OUTVER plánuje, organizuje a realizuje zajímavé vertikálně outdoorové túry a treky. Je hlavním tvůrcem webu www.outver.net, kde sdílí všechny zajímavé outdoorové akce.

Lucie Zrnová a Jan Icha přijedou do Malého mnicha ještě ve středu 23. září 2020, kdy divákům představí svou cestu na ALPSKÉ VRCHOLY.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se