Mníšecká patrola provede turisty krásnými zákoutími Podbrdska

Mníšecká patrola provede turisty krásnými zákoutími Podbrdska

Všechny čtyři trasy se protnou na vrchu Skalka

Vážení přátelé procházek a pochodů, dovolujeme si vás pozvat na 1. ročník pochodu po okolí Mníšku, který se uskuteční v sobotu 15. června.
Startuje se z autobusové zastávky na náměstí F. X. Svobody (směr Praha).

Trasy 35 km a 45 km startují mezi 8:00 a 10:00.
Trasy 19 km a 10 km startují mezi 9:00 a 11:00.
Je na vás, jakou trasu si vybere a v kolik hodin přijdete.

Na startu dostanete popis trasy s QR kódem. V cíli, jež je v časovém rozmezí od 12:00 do 18:00, dostanete diplom, razítka a překvapení. Pochod patří mezi mezinárodní pochody IVV a 200 vybraných pochodů v ČR, takzvanou Dvoustovku.

Půjdete krásnými místy po okolí Mníšku:

  • Nejkratší, 10 km trasa vás provede přes Stříbrnou Lhotu kolem Červeného kříže na Skalku.
  • Trasa 19 km vás dovede k Malé Svaté Hoře, do Kytína za dřevěnými sochami různých řezbářů, kolem aleje Pavla Landovského, který v Kytíně žil, kolem známého Červeného kříže, který zde nechal dle legendy postavit ve stáří myslivecký mládenec, který se zamiloval do dívky. Láska ale nebyla  dívkou opětována, proto si ji vzal násilím, ale ta se z toho pomátla a zemřela. Kolem tohoto kříže projdou všichni účastníci bez ohledu na délku trasy. Stejně tak všichni dojdou na Skalku.
  • Dvě dlouhé trasy dojdou do Dobříše, odkud nejdelší povede přes Vižinu, Všeradice se zámkem, Liteň s muzeem Svatopluka Čecha a Jarmily Novotné. Z Haloun dojdeme k Jezírku s první trampskou osadou v Brdech El Paso. Zatímco trasa 45 km z Dobříše pokračuje po žluté na Knížecí Studánky a hřebenovkou na Skalku.

Cíl je na mníšeckém náměstí F. X. Svobody v Restauraci u Benáků mezi 12:00 a 19:00.

Kdybych měla popsat všechna malebná nádherná místa, kterými se bude procházet, rozhodně by nestačilo toto krátké pozvání. Prosím, přijďte si sami tato místa, tedy aspoň některá z nich, projít osobně a zažít vše na vlastní kůži. Není nad osobní poznání a dojmy.

Startovné činí 10 Kč pro děti, 40 Kč pro dospělého, člen KČT zaplatí 20 Kč.

Další informace najdete na stránkách našeho turistického oddílu, který pro vás pochod připravil: www.kct-praha-karlov-turban.webnode.cz.
Těšíme se na vás. Zdrávi došli!                    

Marta Kravčíková, Klub českých turistů, odbor Praha – Karlov, oddíl Turistická banda TurBan

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se