Dnes je 29. 05. 2022

Aktuální teplota v Mníšku 13 °C

Svátek má Maxim

Dnes je 29. 05. 2022

Aktuální teplota v Mníšku 13 °C

Svátek má Maxim

Mníšečtí prvňáčci si užili sportovní den. Běželi si pro smajlíky

Mníšečtí prvňáčci si užili sportovní den. Běželi si pro smajlíky

děti neodradilo ani počasí

Oddíl OK Dobříš navázal v Mníšku pod Brdy na úspěšné akce z minulého roku a propaguje orientační běh především mezi děti. Stejně jako v roce 2016 vedení ZŠ Mníšek nabídl organizaci sportovního dne pro prvňáčky, a to na 14.9. tohoto roku.

Děti měly možnost vyzkoušet si tento skvělý sport zábavnou formou her a běhů. Orientační běh se tak dostává do hledáčku rodičů, kteří hledají pro děti ten správný sport, ve kterém mohou nechat rozvinout talent svých ratolestí, vztah k přírodě, samostatnost, fyzickou i psychickou odolnost, ale i pohyb samotný. Akce se zúčastnily všechny třídy 1.ročníku.

Na tento den jsme měli rezervované celé školní hřiště, abychom zajistili bezpečnost těch nejmenších. Stejně jako v roce minulém měla největší úspěch měřená disciplína s elektonickou SI sadou a běhání s čipy probudilo i ty největší lenochy k rychlejšímu pohybu. Zvířátkový OB znají už z našich předešlých akcí, a stejně tak i v tento den si ho užily. Při běhu pro smajlíky se mohly bez váhání rozběhnout tou největší rychlostí. Sice našly někdy mračouna a nedařilo se jim soupeře porazit, ale i tak to celé braly především jako hru. Počasí bylo takové orienťácké, ale dětem to vůbec nevadilo. Díky pohybu zapomněly na chlad, vítr a deštík  a akci si pořádně užily. 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se