Na Řevničáku se uskuteční závody automobilů do vrchu. Silnice bude po většinu víkendu neprůjezdná (18. a 19. 5.)

Na Řevničáku se uskuteční závody automobilů do vrchu. Silnice bude po většinu víkendu neprůjezdná (18. a 19. 5.)

Foto: Olda Kohout

V neděli 19. května budou měřit své síly závodníci nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup na trať mezi Řevnicemi a Mníškem pod Brdy.

Jezdci tohoto seriálu se zde sejdou, aby bojovali o co nejlepší umístění v jednotlivých vypsaných třídách v kategoriích produkčních aut, závodních speciálů a historických závodních aut.

Trať
Bude je čekat náročná 3 800 metrů dlouhá trať s převýšením 197 metrů s kvalitním povrchem. Startovat se bude za odbočkou k Lesnímu divadlu v Řevnicích, parkoviště závodních aut se bude nacházet na silnici za cílem.
Program začíná v neděli v 8:30 první ze dvou tréninkových jízd. Po polední přestávce startér vypustí do první závodní jízdy prvního závodníka ve 12:30. Na první závodní jízdu plynule naváže druhá jízda, po jejímž skončení do hodiny dojde v prostoru cíle ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání pohárů nejlepším na stupních vítězů.

Silnice č. II/116 bude po většinu víkendu neprůjezdná

Dopravní omezení
V době od soboty 18. května od 13:00 do neděle 19. května do 18:00 dojde k úplné uzavírce silnice č. II/116 mezi Mníškem pod Brdy a Řevnicemi (za odbočkou na Řitku).

Objízdná trasa pro dopravu do 7,5t je stanovena obousměrně přes Řitku, Všenory, Dobřichovice, Lety až do Řevnic:Závodníci
Seznam přihlášených, který najdete ZDE, slibuje zajímavé závody. Například ve třídě nejsilnějších závodních speciálů bude závodit Tomáš Kučera na speciálu Mitsubishi Lancer EVO IX s Lukášem Suchomelem v Lotusu Elise. Na druhé straně je nejpočetněji obsazena pohárová třída Saxo cup, která díky největší vyrovnanosti závodících aut přináší vyrovnané závodění s největšími favority Hanou a Petrem Vaňkovými a Petrem Kumpoštem. Pestrá je i paleta automobilů, které se na startu objeví, kromě již jmenovaných, od historické Škody 1000 MB Josefa Čermáka, až například po Porsche 911 Miroslava Černého, diváci jistě také ocení jízdu Josefa Čermáka mladšího na spideru Osella PA 20S.

Informace pro diváky
Organizátoři i jezdci zvou k návštěvě závodu všechny fanoušky motoristického sportu, pro které budou vyhrazena divácká místa, z důvodů bezpečnosti budou označeny i zakázané prostory, v kterých se během závodních jízd nesmí nikdo zdržovat.
Pořadatelé prosí všechny diváky, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, chovali se ohleduplně k přírodě, respektovali soukromý a obecní majetek a bez výhrad se řídili pokyny traťových pořadatelů. Jen tak lze zajistit bezproblémový průběh této organizačně náročné motoristické akce.

Podrobnější informace o závodu i celém seriálu EDDA Cup lze najít na www.edda.cz. Na místě bude zdarma distribuována ročenka EDDA Cupu s portréty jezdců, kalendářem, plánky tratí a dalšími zajímavostmi.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se