Vlčáci se v silné konkurenci neztratili

Někteří Vlčáci startovali z bloků poprvé.

Ve čtvrtek 19. září 2019 jsme se zúčastnili závodů přípravek na pražské Slavii.

Tentokrát jsme se zúčastnili asi nejvíce obsazeného atletického závodu, na kterém jsme doposud byli. Startovali tu sportovci z klubů ASK Slavia, Mílaři Domažlice, PSK Olymp Praha, Spartak Praha 4, Atletika Jižní město a SK Aktis Praha.

Závodilo se na tratích dlouhých 60 m, 150 m a 800 m. Někteří naši závodníci startovali ze startovních bloků poprvé v životě, ale poradili si s tím jako staří mazáci. Všichni předvedli zatím své maximum v tomto roce.

Jedním z největších překvapení byla Sofie Kalčíková, která jako náš nejmladší atlet (6 let) doběhla na oválu s osmi drahami o délce 150 m na krásném 2. místě ve svém rozběhu. Asi nejlepší výkon tohoto dne předvedla Natálie Vlčková, která ze 70 závodnic skončila ve sprintu na 60 m šestá s časem 9,37. A pro bronzovou medaili si doběhla na trati 800 m!
Náš nejhezčí zážitek byl, když bývalé parťačky Natálie Vlčkové ze Slavie, našim borcům fandily a povzbuzovaly je.

Natálie Vlčková (stojí druhá zleva) se svými bývalými parťačkami z ASK Slavia Praha.

Použité fotky: autor článku