Zahořanská 10 (běh okolo Pleše) letos s rekordní účastí

Start závodu dospělých

V neděli 29. května 2022 se konal již čtvrtý ročník závodu Zahořanská 10 – běh okolo pleše tentokráte již s klasickým hromadným startem.

Na start se postavilo rekordních 151 běžců, z toho 76 dětí a 75 dospělých. Pořadatelé z SK Zahořany pro běžce nachystali opět pěkný okruh přes vesnici Zahořany, řepková pole a lesy na Pleši se startem a cílem u místního Hostince u Pepíčka. Hlavní trať na 10,2 km tvořily 2 okruhy a závěrečné nekonečné stoupání obcí Zahořany do cíle.
Nejrychleji tratí v novém traťovém rekordu prolétl Zdeněk Zeman z Blatné v čase 37:40. V ženské kategorii pak v absolutním pořadí zvítězila Petra Kotlíková z TJ Slavo BANES Pacov taktéž v rekordním čase 40:01.
– Z2 36-45 let: výše zmíněná Petra Kotlíková,
– Z3 nad 46 let: Svatava Řechková z teamu Oxygen Příbram v čase 52:05.

Pro méně odvážné organizátoři vytyčili jeden okruh v délce 5,5 km, který absolutní vítěz Tomáš Rychlecký z teamu HH Smíchov prolétl v čase 26:03. Nejrychlejším juniorem na 5km trati byl David Kundrát z Praskoles v čase 26:32 a nejrychlejší ženou pak Pavla Slanec ze Zahořan v čase 33:10.
Pro děti byly k dispozici kratší tratě 100m, 200m, 400m, 800m a 1200m. Nejvíce obsazený byl nakonec závod dětí v kategorii do 5 let a kategorie 8-9 let, kterého se shodně zúčastnilo celkem 19 mladých nadějných sportovců a sportovkyň.

Start závodu dětí

Z domácích borců a borkyň (SK Zahořany) se nejvíce dařilo Zuzaně Kadavé (2. místo na 5 km trati), Davidu Kulíkovi (4. místo v kategorii M1 18-39 let), Karlu Bláhovi z BK Šibla (6. místo v kategorii M2 40-49 let) a v barvách klubu SK Zahořany běžící Michale Matysové z Mníšku (3. místo v kategorii Z2 36-45 let).

Přijďte i příští rok a to všichni, už se na Vás těšíme.