Chodit za starostkou má smysl

Chodit za starostkou má smysl

Setkání se konají před prodejnou Albert na náměstí každé druhé úterý v měsíci. Foto: autor čánku

Již druhým rokem se každé druhé úterý v měsíci konají na mníšeckém náměstí Setkání se starostkou. Přicházejí sem obyvatelé Mníšku se svými stížnostmi, nápady i připomínkami. Většina stížností byla vyřešena, řadu připomínek a nápadů se již podařilo realizovat.

Stížnosti se týkaly především častého obtěžování obyvatel bezdomovci na náměstí, u altánu a před samoobsluhou na starém sídlišti. Do stejné kategorie patřily i stížnosti na porušování vyhlášky o zákazu konzumace alkoholu na náměstí. Výsledkem jsou častější kontroly strážníků městské policie ve zmiňovaných oblastech. Na základě podnětů se strážníci také zaměřili na kontrolu aut projíždějících pěší zónou v dolní části náměstí. Opakované stížnosti se vztahovaly také na překračování povolené rychlosti některými řidiči v oblasti Edenu. V návaznosti na to zahájili strážnici v této lokalitě měření rychlosti.
Řadu připomínek a podnětů obyvatel se již podařilo uskutečnit, některé jsou ve fázi příprav a budou realizovány v horizontu několika měsíců.

Již v loňském roce byla opravena střechy na budově sauny ve Lhotecké ulici. Na základě častých připomínek byly prázdné květníky na náměstí osázeny kvetoucími letničkami. Několik podnětů směřovalo na nepořádek na hřbitově, který byl následně řešen se společností Komwag jeho kompletním úklidem a vyčištěním.

Ranního svozu školáků se týkal podnět jejich rodičů z oblasti Madlenek, který bude k jejich spokojenosti vyřešen od září tohoto roku. Na základě jednání s Policií ČR, ROPIDem a dopravcem, společností Uher, sem bude každé všední ráno zajíždět linka 446 pro 20 místních dětí. Novinkou, která opět vzešla z připomínek místních občanů, bude zjednosměrnění úzké ulice Na Madlenkách směrem od Kytínské od letošního září.

„Jsem ráda, že se konečně podařilo zmírnit dlouhodobé dopravní zatížení ulice Komenského odklonem školního autobusu. Jeho trasa se odtud přesunula na silnice Dobříšskou a Ke škole. Tím se posunula i autobusová zastávka v Nádražní ulici, kde školáci vystupují,“ vysvětluje letošní úpravy starostka Magdalena Davis.

O tom, že chodit za starostkou má smysl, svědčí i zvyšující se počet lidí, kteří za ní na náměstí přicházejí.

Termíny Setkání se starostkou v roce 2020 najdete ZDE

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se