Děti z Madlenek bude vozit od ledna do školy autobus

Děti z Madlenek bude vozit od ledna do školy autobus

Dopravní značka "zákaz vjezdu" je umístěna až za kontejnery s tříděným odpadem

Na přelomu let 2020/2021 čekají obyvatele oblasti Madlenek dvě dopravní změny. Oba projekty vzešly z iniciativy samotných občanů, kteří neváhali přijít za mníšeckou starostkou a jejich představy byly vyřešeny k oboustranné spokojenosti.

Prvním byl podnět od rodičů místních školáků, aby sem pro ně ráno zajížděl příměstský autobus. Důvod byl ten, že Kytínská ulice je v ranních hodinách dost frekventovaná a při absenci chodníku pro děti i nebezpečná. Na základě jednání s Policií ČR, ROPIDem a společností Martin Uher sem bude pro 20 místních školáků každé všední ráno v 7:32 zajíždět autobusová linka č. 447. Zastávka by měla být zprovozněna první týden v lednu, v návaznosti na vládou vydaná krizová opatření týkající se školství.

Aktualizace: zastávka bude zprovozněna od pondělí 18. ledna. Jízní řád autobusu 447 najdete ke stažení ZDE.

Dalším podnětem, který bude zrealizován do konce roku, je zjednosměrnění úzké ulice Na Madlenkách. K jejímu zjednosměrnění dojde směrem ke Kytínské ulici, a to v úseku od křižovatky s ulicí Na Vyhlídce po křižovatku s ulicí Kytínskou. V opačném směru dojde ke zjednosměrnění ulice Kytínské až po křižovatku s ulicí Na Vyhlídce. Tato dopravní opatření platí od pátku 18. 12. 2020.

Oba projekty napomůžou bezpečnosti našich dětí i plynulosti silničního provozu v této oblasti.

Směrem z Madlenek platí omezení rychlosti max. 30 km/hod.
Zjednosměrněna byla i tato část Kytínská ulice

 

Na Madlenky se nyní dostanete touto silnicí
Školáci by měli začít novou autobusovou zastávku „Mníšek pod Brdy, Na Madlenkách“ využívat už během prvního lednového týdne

 

Nové dopravní značení začíná platit dnem 18. 12. 2020

Použitá foto: autor článku

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Vložené odpovědi
Podívat se na všechny komentáře
Přihlásit se